Loe

Urmas Lennuk: olen valikuga rahul

Tartu Postimees, Jaan Olmaru

Tartu Postimees, Jaan Olmaru

Vanemuise draamajuht, Urmas Lennuk (pildil), miks valis Vanemuine lavakooli lõpetajate hulgast Priit Strandbergi?

Uute noornäitlejate valimine on kahe otsaga asi ja lähtub eelkõige trupi vajadustest.

Praegu on Robert Annus meie ainuke noore väljanägemisega meesnäitleja ja sain aru, et peame kellegi juurde võtma. See oligi esimene eeldus. Teiseks mõjutavad valikut lavakooli lõpetajate omad soovid. Tundub, et Priit Strandbergile sümpatiseerib Tartu rohkem kui mõni muu Eesti linn.

Miks ainult üks?

Tegelikult on meil tugev ja kompaktne trupp olemas. Naistest tuleb talvel emapuhkuselt tagasi ka Ragne Pulver (näitlejanimega Ragne Pekarev – toim) ja ega siin ole priisata. Ikkagi rasked ajad. Pigem prooviks olemasolevatele tuge pakkuda.

Üksi on noorel ilmselt siiski raskem tulla?

See sõltub inimesest. Draamakogu võttis ta küll väga rõõmsalt vastu. Arvan, et tal ei teki probleeme. Ta on Tartus käinud ning me oleme temaga kohtunud ja juttu ajanud. Mulle on ta üha rohkem meeldima hakanud. Tundub huvitav ning tema suhtumine ja mõtlemine on jätnud järjest parema mulje. Praegu olen valikuga väga rahul.

On Strandbergil sügisel juba mõni roll Vanemuises ootamas?

Kindlasti. Tal on rollid hooaeg läbi. Talvel tuleb ta ühte minu lavastusse mängima, aga sügisel hakkab Andres Noormets tegema «Musta pori näkku» ja kui ta sobib, siis peaks Priitu juba ka seal näha saama. Kevadeks tuleb tal kokku neli rolli, mis on alustuseks täitsa paras. 

 

11.04.2012