Loe

Ultima Thule asub rokkooperis kitarre tõmbama

SLÕhtuleht

«Rokkooperi «Jesus Christ Superstar» nautimiseks ei pea keskealine rokipeer olema – see muusika mõjub hästi kõigile põlvkondadele,» muigab Ultima Thule bassimees Raul Vaigla. Vanemuise suvise rokkooperi laval on thulekad kohal – Vaiglast Sibulani. Külalisthulekana astub üles Urmas Lattikas.
«Usun, et «Jesus Christil» on rokkmuusikas tähtis roll ja kuskilt maalt on see meile ka nostalgiline hetk – kui olime noored, siis oli see rokkooper just ilmunud,» räägib Vaigla. «Mäletan, et kui seda rokkooperit aastaid tagasi Tallinnas mängisime, oli mu poeg väike, aga mälestused on tal siiani sellest väga meeldivad. Nüüd, kui kuulis, et «Jesus Christ Superstar» tuleb jälle, ütles ta, et ohh, kõva värk, väga hea – saab jälle kuulata!»
Ultima Thule ilmumine Vanemuise teatri suvise vabaõhulavastuse «Jesus Christ Superstar» koosseisu on Vaigla hinnagul seotud nii nostalgia kui väga hea muusikaga. See, et thulekad tegid 1990. aastate alguses kaasa ka eelmises «Jesus Christ Superstari» kontsertlavastuses Tallinna linnahallis ning nüüd kordavad sama Tartus, on Vaigla sõnul kokkusattumus.
«Et oleme seda teinud ja tahame uuesti teha, näitab ainult üht – see on hea muusikaline materjal,» kiidab Vaigla. «Asi, mida võib jälle ja jälle korrata.» Mitu korda proovitud rokkooper ei tähenda aga Vaigla sõnul kindlasti mitte seda, et thulekad Andrew Lloyd Webberi ja Tim Rice’i noorpõlveteost une pealt mängida mõistaksid, aga kõiki lugusid teavad küll. «Kogu teose «Intro» on väga võimas. Hitina on ehk tuntuim Maarja Magdaleena aaria – ega ma nii proff ka ole, et kõigi lugude nimesid tean,» naerab Vaigla.
Lisaks Vaiglale astuvad rokk-ooperi koosseisus lavale Riho Sibul, Kalle Vilpuu, Toomas Rull, Aare Põder ning Urmas Lattikas. «Maailma tuntuim muusikal vajab parimaid tegijaid, et see siin vääriliselt lavale tuua,» põhjendas Vanemuise peaprodutsent Paavo Nõgene thulekate kaasamist suvelavastusse. «Nagu me «Evitas» ja «Aidas» vajasime rokkbändi, nõuab seda ka «Jesus Christ Superstar» – bänd on partituuri sisse kirjutatud. Urmas Lattikas liitus bändiga aga sellepärast, et rokkooper vajab kaht klahvpillimängijat.»
«Jesus Christ Superstari» muusikalise juhi ja dirigendi Tarmo Leinatamme hinnangul annab nii tugevatest muusikutest koosneva bändi osalemine lavastuse helipildile kindlasti väga palju juurde.
«Jesus Christ Superstar» esietendub 11. juunil Vanemuise teatri suvelaval ja seda mängitakse kaheksal korral. Rokkooperi toob lavale Georg Malvius, Jeesus Kristust mängib norrakas Stephan Hansen. Lisaks solistidele osalevad lavastuses Vanemuise ooperikoor, balletitrupp ja sümfooniaorkester.

08.04.2004