Loe

Üks peaosatäitjaid murdis oma jalaluu

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Mõni hetk enne eesriide avanemist teatati «Peer Gynti» esietenduse publikule Karmen Puisi õnnetusest ning sellest, et teda asendavad Solveigi ja Anitra osas Mare Tommingas (liikumine) ja Pille Lill (laul).

Karmen Puis oli esietenduse päeval olnud «Lumekuninganna» proovis ning hiljem kodunt lahkudes murdnud trepist alla killustikule astudes jalaluu. «Nüüd on mul kuni kaheksa nädalat jalale toetamise keeld,» ütles ta. «Jalg on täis mutreid ja muud rauda.»

«Lumekuningannas» laulab tema osa Kaire Vilgats. «Teater on elu, seal võib juhtuda igasuguseid asju ja alati leitakse lahendus,» märkis Puis. Esietenduse vaatajate hulgas lonkas Vanemuise tantsija Hirotaka Seki, kes kavalehe järgi pidanuks laval olema kahes rollis. Ta vigastas oma jalga kümmekond päeva tagasi proovis, kui oli hüppelt halvasti maandunud.

«Homme selgub, kas Karmen lastakse haiglast koju ja kas ta siis saab ise etendustel orkestris laulda,» ütles viimati kümmekond aastat tagasi tantsijana laval käinud Mare Tommingas eile. «Praegu ei ole kuskilt asendust võtta.» Hirotaka Seki osatäitmised «Peer Gyntis» on asendatud. «Pähklipureja» etendustes teeb ta loodetavasti juba kaasa.

30.10.2006