Loe

„Trubaduuris“ astuvad lavale solistid Koreast, Saksamaalt ja Hiinast

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Alates 19. jaanuarist on Vanemuises taas võimalik nautida Giuseppe Verdi kuulsat ooperit „Trubaduur”. Etendused toimuvad ka 9. veebruaril ja 28. märtsil.

„Trubaduuris” laulab Leonorat Liisi Kasenõmm Saksamaalt, Azucenat Valentina Kremen, Manricot Xu Chang Hiinast, Krahv di Lunat Leo An Koreast või Atlan Karp (28. märtsil).

Xu Chang on lõpetanud 1997. aastal Pekingi Konservatooriumi ning 2001 omandas ta magistrikraadi Jaapanis Tokyo Kaunite Kunstide ja Muusika Ülikoolis. Xu Chang on töötanud ooperisolistina Ulmi teatris Saksamaal. Alates 2006. aastast on ta Meiningeni teatri solist (Saksamaa).

Liisi Kasenõmm on õppinud laulmist G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, 1998-1999 Eesti Muusikaakadeemias, 1999-2001 Sibeliuse Akadeemias, 2001-2007 Franz Liszti nimelises Muusikakõrgkoolis Weimaris (Saksamaa) prof dr Michail Lanskoi juhendamisel.
On täiendanud end Mirella Freni, Brigitte Fassbaenderi, Françoise Pollet` meistriklassides.

Leo An on lõpetanud Giuseppe Verdi nimelise Milano Konservatooriumi ning Rahvusliku Kunstiakadeemia Seoulis. Leo An on teinud koostööd paljude tuntud Itaalia ooperimajadega.

„Trubaduur“ esietendus Vanemuises 9. veebruaril 2008 ning selle lavastas Carmelo Agnello Prantsusmaalt. Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Paul Mägi, dirigent Lauri Sirp (28. märtsil), dekoratsioonikunstnik Liina Keevallik, koreograaf Tatjana Järvi (RO Estonia), kostüümikunstnik Pascaline Duron ja valguskunstnik Marc Delameziere, mõlemad Prantsusmaalt.

Mürgitamine ja vennatapp, mustlaslaager ja nunnakspühitsemine, kättemaksuhimu ja lõõmav tuleriit ning samas sügavalt inimlikud tunded ja kirg – kõik see kokku on Verdi „Trubaduur”, mis omal ajal pani kõikuma romantilise ooperi kõik põhilised alustalad. „Trubaduuri“ ajalooliseks taustaks on võitlus Aragoni trooni pärast aastatel 1405-1407 ning selle peategelasteks vennad Manrico ja Luna, kes vihkavad üksteist mitte üksnes poliitiliste vastastena.

„Trubaduuri” esitatakse Vanemuises itaalia keeles, eestikeelsete subtiitritega. 
 

16.01.2012