Loe

Triatlonist Merca tuli vaatajate ette kui jalgrattur

Tartu Postimees

Kõikvõimalikke naisnäitlejate auhindu pälvinud Merle Jääger on tuntust kogunud ka pungi poole kaldu poetessina. Merca loomingulise palge kolmanda ilme avas tema isikunäitus Tartu kunstimuuseumi kohvikus ehk Viinahavval.
Näituse avamisel viibis teiste hulgas kirjanik Olev Remsu. «Minu jaoks on Merca kogu aeg olnud kolmevõistleja ehk triatloni tegija,» ütles ta. «Siiamaani olin ma näinud teda ujumas ja jooksmas, kuid nüüd ma nägin, kui hästi ta jalgrattaga sõidab.»

Varasemad katsetused

Varem on Merca katsetanud keraamika ja vitraažiga. Oma maale on ta näidanud tänavu kahel rühmanäitusel – kevadel Tallinnas Sakala tänavas ühes remondieelses majas ja suvel Obinitsa ateljeegaleriis Hal´as Kunn.
Üleeile õhtul Viinahavval välja pandud isikunäitusel on lisaks tavapärast mõõtu maalidele nende kohal poolsõõrjad ingliportreed.
«Mõni aasta tagasi leidsin Riitsaare Evari aida alt Obinitsast tünnikaanepooliku, selle kuju andis inglite teema ette,» selgitas Merca. «Minu kõige esimene ingel on praeguseni Evari talus seina peal.»
Merca maalib hooti. Mõni maal on kujunenud nii, et ta võimendab seda, mis puusüü on välja pakkunud.

Uus luulekogu

Mercal olid näituse avamisel kaasas oma uue luulekogu korrektuuripoognad, mille taga ta oli veetnud eelmise õhtu. Kogu illustratsioonides on kasutatud ühte tema taiest, mida ta nüüdsele väljapanekule ei toonud – maalitud puupakk.
Näitust Viinahavval (Vallikraavi 14) saab vaatamas käia tööpäeviti kl 14–21.

08.12.2005