Loe

Tony Vincent tunneb kirge Ida-Euroopa vastu

Teele Tammeorg, Tartu Ekspress

Teele Tammeorg, Tartu Ekspress

Lavastuses „Queen: the Doors of Time“ peaosas üles astuv Broadway artist Tony Vincent on tuntust kogunud Andrew Lloyd Webberi muusika esitamisega. Vincent astus Eestimaa lavadel üles juba 2007. aastal „Memory“ kontsertidel.

Olete Eestis ka varem käinud, kuidas Teile Tartu meeldib?
Mulle tõesti Tartu meeldib. Mulle hindan selle linna ajalugu ja suurt osa arhitektuurist. Mul on alati olnud kirg Ida-Euroopa vastu ning võimalus siin esineda on minu jaoks väga eriline.

Kas otsust siia esinema tulla oli lihtne teha? Eesti on ikka ühendriikidest väga kaugel …
Jah, see on kaugel, kuid nagu ma ütlesin, ma tõesti armastan seda Euroopa osa. Minu vanaema oli leedulane ja mõnes mõttes olen ma Ida-Euroopasse kiindunud. Ma olen ka alati armastanud muusikat, mis siit maailmanurgast tuleb. Ma kasvasin üles, kuulates elektroonilist rock’n’roll’i. See maailmanurk on olnud sellise muusika kasvulava alates 1980-ndatest.

Milline laul Teile etendusel kõlavatest Queeni paladest kõige rohkem meeldib?
Ma olen mitmete Queeni laulude fänn ja seda erinevatel põhjustel. Ma ei tea ühtki teist bändi, kes suudaks luua sellised laulud nagu “Innuendo” ja “The Show Must Go On“ ning sealjuures kirjutada sellise häbematu pala nagu “Good Old Fashioned Lover Boy”. Nad on väga andekad laulukirjutajad koos hämmastava juhtfiguuriga!

Esinesite koos Queeni liikmete Brian May ja Roger Tayloriga 2002. aastal kuninganna Elizabethi juubelikontserdil. Millised on Teie mälestused sellest kontserdist?
See päev on mitmel põhjusel minu elu üks erilisemaid päevi. Jah, suureks põhjuseks oli see, et ma sain ajaloo ühe suurima bändi ees laulda, kuid ka see, et ma sain lava jagada nii paljude andekate inimestega. Näiteks sel päeval oli mul võimalus kohtuda Paul McCartney’ga ja teda tema muusika eest tänada, sest ilma tema ja biitliteta oleks ma päris kindlasti teistsuguse karjääri valinud.

Kui oluline on Queeni muusika Teie jaoks?
Ilmselgelt on pärast bändiliikmete Brian May ja Roger Tayloriga koostöö tegemist nende muusika minu jaoks väga kalliks saanud. Enne nendega koos musitseerimist ja paljude nende laulude õppimist olid nad lihtsalt üks bänd, kelle suuri hümnilikke lugusid mängiti ühendriikides suurtel spordivõistlustel. Enam ma nende loomingut nii ei näe.

Te olete varem intervjuudes märkinud, et Broadway Queenist inspireeritud muusikal “We Will Rock You” oli Teie jaoks väga oluline. Miks just see?
See avas mulle uue kollektsiooni muusikat. Tänu sellele tutvusin ühe kõige andekama ja tagasihoidlikuma inimesega, Brian May’ga. See andis mulle võimaluse esineda Londonis West Endil – tõeliselt suurepärane võimalus.

Mida toob tulevik?
Praegu on palju asju õhus. Me kavatseme koos abikaasaga juuni keskel New Yorgist Las Vegasesse kolida. Tõesti, ainult jumal teab, mis meid ees ootab. Muuseas olen alustanud ka ühe sooloprojekti jaoks ise muusika kirjutamist. 

14.05.2009