Loe

Tony Vincent liitus “Queeni” peaproovidega

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri kontsertlavastuse „Queen – The Doors of Time“ peaesineja, Broadway täht Tony Vincent saabus nädalavahetusel Tartusse ning liitus peaproove tegeva lavastustrupiga.

15. mail esietenduv „Queen – The Doors of Time“ põhineb legendaarse rockansambli Queen loomingul ja seda etendatakse vaid 15 korral 15.–30. maini Vanemuise teatri suures majas.

Varem on Eesti publikul olnud võimalus kuulata Tony Vincenti laulu Vanemuise 2007. aasta muusikalikontserdil „Memory“. Broadway üks säravamaid noori artiste on mänginud Simoni osa Andrew Lloyd Webberi uues filmis „Jesus Christ Superstar” ning esinenud paljudel kontsertidel üle maailma. Üheks olulisemaks tööks peab ta osalemist Queeni-muusikalis „We Will Rock You”.

Tony Vincent on salvestanud palju Andrew Lloyd Webberi muusikat – 2002. aastal Pekingis salvestatud kontserdi DVD ja CD „Andrew Lloyd Webber Masterpiece” on üks enimmüüdud kontsertplaate. Ta on andnud välja neli sooloplaati ja pälvinud mitmeid auhindu nagu London People’s Choise Award, Outer Critics Circle Award, Fany Award jt.

USA solisti kõrval astuvad Vanemuise lavale eesti lauljad Tanja Mihhailova ja Rolf Roosalu ning ansambel Noorkuu. Oluline roll on kontsertetendustes täita Vanemuise teatri balletitrupi tantsijatel, osaleb ka rockbänd. Lavastaja, koreograaf, kostüümi- ja dekoratsioonikunstnik on Vanemuise balletijuht Mare Tommingas, lavastuse muusikaline juht on Tarmo Leinatamm.

Piletid on müügil Vanemuise teatri kassades ning Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades üle Eesti. 

04.05.2009