Loe

Tõnis Mägi asemel astub Rehepapina lavale Marko Matvere

Õhtuleht, Jaanus Kulli

Vanemuise ooperis «Rehepp» astub järgmisel aastal Tõnis Mägi asemel nimiosalisena publiku ette «Rehepapi» lavastaja Marko Matvere. Tõnis Mägi seda vangerdust kommenteerida ei soovinud.

Marko Matvere sõnul tegi talle ettepaneku hakata Tõnis Mägi asemel Rehepapi osa laulma Vanemuise juhtkond.

«Mis mul üle jäi, eks ma ikka nõustusin,» ütleb Matvere. Lisades, et Tõnis Mägiga ta sinast käiku veel arutanud pole. Kui kauaks Matvere Rehepapina lavale jääb, ei osanud ta öelda. «Seda tuleb küsida teatri käest,» märgib Matvere.

Vanemuise teatri pressiesindaja Krista Leipsigi sõnul vahetatakse peaosatäitja hooaja kolmes viimases etenduses välja põhjusel, et Tõnis Mägi on hõivatud muude projektidega.

Kas Matvere laulab ka uuel hooajal, on lahtine

«Kuna see oli Tõnis Mägile ooperidebüüt, siis küllap ei kujutanud ta väga hästi ette, kui töömahuks on ooperis laulmine, ja seda veel peaosas,» arutleb Krista Leipsig. «Ei ole nii, et ma tulen õhtul kell viis majja, laulan ära ja siis on jälle kuu aega pausi. Iga etenduse eel on uuesti läbimäng, uuesti proovid. See on paras koormus.»

Kes järgmisel hooajal Rehepappi laulab, pole pressiesindaja sõnul veel kivisse raiutud.

«Praegu leidsime võimaluse, et Marko Matvere ise laulab mõned etendused Mägi eest. Kas ta teeb seda ka järgmisel hooajal, ei oska ma hetkel öelda,» räägib Leipsig. «Ei maksa unustada, et Tõnis Mägil on ooperis siiski kandev roll: esimese vaatuse ajal Rehepapp praktiliselt ei lahkugi lavalt.

Mis puutub järgmisse hooaega, siis rollidesse pole veel kedagi planeerinud. Kuigi tööplaanides on «Rehepapi» etendused juba paika pandud. Aga seda kokkulepet, millistel etendustel hakkab laulma Tõnis, millistel Marko, pole veel kindlasti määratud. Lihtsalt hetkeseis on selline, et Tõnis soovis väiksemat koormust ja lavastaja Marko Matvere leidis võimaluse hoopis ise laulda.»

Sel hooajal saab Tõnis Mägit Rehepapina näha veel 16. jaanuaril. Marko Matvere astub nimiosas üles 2. ja 19. veebruaril ning 12. märtsil.

Tauno Aintsi ooperile on Andrus Kivirähki romaani ainetel libreto kirjutanud Urmas Lennuk. Ooperi «Rehepapp» muusikajuht ja dirigent on Paul Mägi, dirigeerivad veel Lauri Sirp ja Taavi Kull.

Ooperi «Rehepapp» maailmaesietendus oli Vanemuise väikeses majas tänavu 18. oktoobril.

26.11.2013