Loe

Toimumata õhtusöök

Katrin Pauts, SLÕhtuleht

Katrin Pauts, SLÕhtuleht

“Tõestame, et Vanemuine on kogu Eesti teater,” selgitab Vanemuise teatri juht Paavo Nõgene, miks tänavune suvelavastus toodi lavale Pädaste mõisas, meretuulte meelevallas. Möödunudreedest esietendust soosis ilmataat päikesepaistega.

Nõgene leiab, et Paul Barzi näidend “Võimalik kohtumine”, mis räägib ilmakuulsate heliloojate Johann Sebastian Bachi ja Georg Friedrich Händeli (tegelikus elus mitte kunagi aset leidnud) õhtusöögist, sobib mõisamiljöösse imehästi.

Teatrijuhi sõnul sündis idee suvisel Muhumaal teatrit teha poolteist aastat tagasi, kui Imre Sooäär ettepanekuga tema poole pöördus. “Kui Setumaal menukalt “Taarkat” etendasime, saime aru, et eestlased vajavad uusi mängupaiku. Eks Vanemuisele ole Lõuna-Eestist üle mere Muhumaale tulla suur ettevõtmine, aga teiselt poolt tõendab see veel kord, et Vanemuine on kogu Eesti teater.”

Nõgene kinnitas vastu esietendust, et kolmapäevaõhtune tormituul, mis pool lava minema pildus, teda ei ehmatanud. “Just rääkisin Inglismaal ühe Webberi kompanii tegelasega ja ütlesin, et meil tuleb siin esietendus, mis tõotab tulla samasugune nagu “Jesus Christ Superstar” 2004. aastal, kui ülevalt tuli pussnuge ja rahet, oli kaheksa kraadi sooja ja risti peal rippuval Jeesusel tuli suust auru!”

“Võimatu kohtumise” on lavastanud Raivo Trass, osades on Aivar Tommingas, Raivo E. Tamm ja Ao Peep, taustaks mängib keelpilliorkester. Muide, laval söövad Bach ja Händel ikka ehtsat, Pädaste mõisa köögis vaaritatud toitu – näiteks austrid on toodud spetsiaalselt Prantsusmaalt. 

07.07.2007