Loe

Televiisorikauge saunavana Oliver Timmusk: kui telemängust «Ma näen su häält» kuulsin, vaatasin kõik osad ära

Chrislin Metsanurm, Elu24

Telemängus «Ma näen su häält» end saunavanana esitlenud Oliver Timmusk on professionaalne laulja, kelle imeline lauluhääl ei jätnud televaatajaid külmaks.

Telemängus «Ma näen su häält» välja saadetud 33-aastane Oliver Timmusk on pärit Pärnumaalt, kuid õpingud ja kiire elutempo viisid ta Tartusse. «Laulan juba kümnendat hooaega Vanemuise ooperikooris,» märgib ta.

Kui pärast pikka tööpäeva ja pereelu kõrvalt veel aega üle jääb, siis sisustab Oliver selle saunas käimisega, millest sündis ka tema karakteri nimi.

Laulmisega hakkas Oliver tegelema juba varases eas ehk lasteaias. «See algas päris varakult, kui osalesin kohalikel «Laulukarusselli» katsetel, kuid seal mind edu ei saatnud,» meenutab ta. Väikse poisina pandi ta siis laulma Toomas Volli laulustuudiosse. «Toomas oli mu õpetaja päris pikalt, ta aitas mulle korraliku põhja panna, et edasises elus lauljana lihtsam oleks,» räägib Oliver.

Mänginud mitmes Vanemuise lavastuses

Oliver on elukutseline laulja, mis tähendab seda, et kooris lauldes on ta kaasa teinud paljudes Vanemuise teatri lavastustes. «Nii ooperites kui muusikalides ja ühe korra olen teinud isegi balletietenduses kaasa.»

«Käisime suvel Vanemuisega Birgitta festivalil ja seal oli saatemeeskond lähenenud meie koorile, et proovida meid saatesse meelitada, kuid minust läks too hetk see info täiesti mööda,» meenutab ta. Hiljem võeti Oliveriga otse ühendust ja ta andis saatetiimile kiiresti jaatava vastuse, mis tõigi ta telemängu «Ma näen su häält».

Televiisorikauge inimene

Enim raskusi valmistasid Oliverile hääle- ja liikumisproovid, sest tiheda ajagraafiku tõttu oli raske kõike klappima saada, kuid Zoomi vahendusel sai ta vajalikud näpunäited siiski kätte. «Villikoga (Villiko Kruuse – toim) kohtusime alles salvestusel, kuid saime väga kiirelt ja orgaaniliselt kõik asjad üle räägitud,» ütleb ta.

Laulud valis Oliver ise, sest ta on suur Queeni fänn. «See lugu sobis sellesse teeskleja konteksti väga hästi ja õnneks oli ka meeskond minuga kohe nõus.»

Eelmist hooaega ta siiski telekast ei jälginud. «Mul on kodus telekas küll, kuid vaatan sellega ainult Youtube’i, sest olen täiesti telekakauge inimene. Pärast seda, kui ma sellest saatest kuulsin, olen kõik osad ära vaadanud.»

(Elu24, 31.10.2022)

31.10.2022