Teatrisuve juhatab sisse Jeesus Kristus
Tartu tänavune teatrisuvi vabas õhus algab kolme päeva pärast Vanemuise suure maja kõrval põlispuude all, kus lauljad, tantsijad ja näitlejad etendavad loo Jeesusest.
Kui arvata kokku laval näha olevad ja lavatagused jõud – sealhulgas ansambel Ultima Thule ja Vanemuise sümfooniaorkester Tarmo Leinatamme juhatusel –, annab alates 11. juunist kaheksal õhtul oma osa rokkooperi etendamisse umbes 150 inimest.
Nimiosa etendab selles Andrew Lloyd Webberi ja Tim Rice’i legendaarses ühistöös, mis esietendus 1971 Broadwayl, norralane Stephan Hansen. Peetruse ja Pontius Pilaatuse osades on samuti välismaa muusikalitähed – Rommel Singson ja Alexander Lycke.
Jeesuse viimane nädal
Vaatajate ees avaneb Jeesuse elu viimane nädal. Ilmneb tema suhtumine võimusse, naistesse, rahasse.
Viimne kui sõna, mis lavalt kõlab, jõuab vaatajate kõrvadesse läbi muusika ja inglise keeles. Et eestikeelsed vaatajad suudaksid laulude sisu jälgida, on lava kõrvale üles seatud pikad väikestest valgusdioodidest kokku liidetud tahvlid.
Valguskujunduse on koostöös lavastaja Georg Malviuse (Rootsi) ja kunstnik Ellen Cairnsiga (Suurbritannia) loonud rootslane Palle Palmé. Tänavu on ta kasutanud 190 erinevat valgustit koguvõimsusega 200 kilovatti, mis ei jää alla tema mullusele valgustustööle «Aidas».
Jeesus Kristus elas umbes 2000 aastat tagasi. Et lavalist tegevust tänapäevastada, on lavastaja ja kunstnik kasutusele võtnud seesuguseid asju nagu püstolid ja automaadid, ruletilaud, vahuvein ja mobiiltelefonid.
Valgustus lubab teha imesid. Nii näiteks saab ühel hetkel pühakojast kasiino. Ja kui kõik läheb kavakohaselt, saab etendustel näha lava servas purskkaevu, mis paiskab kahe minuti jooksul õhku 150 liitrit vett.
Surm ristil
Lavastuses sureb Jeesus Kristus nii, nagu pühakirjas üles tähendatud – ristil. Piiblis läheb lugu edasi tema ülestõusmisega, kuid rokkooper laseb seda publikul endal ette kujutada.
Vaatajate huvi on lavastuse vastu nii suur, et kui ülemöödunud nädalal oli piletitest müüdud peaaegu kaks kolmandikku, võttis Vanemuine vastu otsuse suurendada istekohtade arvu tuhande võrra. Nüüd mahub igal õhtul vaatama 3500 inimest.
Etenduste tõttu on kavas muuta Vanemuise tänavas liiklusskeemi: Akadeemia, Struve ja Ülikooli tänavalt Vanemuise tänavale sõita soovijaid võtab vastu liiklusmärk «Sissesõidu keeld».