Loe

Teatripiletite nõudlus ületab tükati pakkumist

Tartu Postimees

Publikule meeldivate lavastuste kavva võtmise, aga ka etenduskordade vähendamise tõttu on piletimüüjad sunnitud teatrihuviliste ees käsi laiutama: menutükkide pileteid ei ole. Vanemuise sellesügisesed menulavastused «Mesimees» ja «Viiuldaja katusel» on kuni detsembri lõpuni välja müüdud.

Menukad pöialpoisid

Raske on pääseda ka Vanemuise Pöialpoistemaale, mis avab oma piirid suures majas detsembrikuus 21 korral. «On veel vaid üksikuid pääsmeid, suurtele kollektiividele oleme juba ära öelnud,» rääkis teatri müügidirektor Jaanus Kukk.
Pöialpoistemaal saab vaadata «Lumivalgekest ja seitset pöialpoissi». Pärast etendust on lastel võimalus teatrimajas üheskoos pöialpoistega küpsetada piparkooke, võimelda, lasta liugu ja teha muudki põnevat.
«Teiste lavastuste etendustele praegu pileteid veel on,» ütles Kukk.
Samas lehitses ta pabereid ja lisas, et lähiaja etendustest on välja müüdud 14. novembri «Utoopia» ja vist ka 26. novembri «Kardemoni linna rahvas ja röövlid».
Menukas on ka tantsulavastus «Outbound» Sadamateatris. «Päris viimaste päevade peale ei tasu sellegi etenduse pileti ostmist jätta,» lisas müügidirektor.
Piletiostmisega peavad kiirustama needki, kes tahavad näha IDA tantsufestivali, kus astub üles inglise rahvusballeti esipaar Age Oks ja Toomas Edur ning ümbruskonna säravaimad balletitähed.
«Festivali galakontsert on 14. detsembril suures majas. Piletid on olnud müügis veidi üle nädala ja kolmveerand saali on praeguseks kas välja müüdud või broneeritud,» ütles Kukk.

Etendusi on vähem

Tormilisel piletite rabamisel on lisaks publiku ja lavastuste omavahelisele sobivusele veel vähemalt üks põhjus.
«Oleme igakuiste etenduste arvu vähendanud suhteliselt palju,» ütles müügidirektor. «Võrreldes möödunud aasta oktoobriga oli meil nüüd etendusi kolmandiku võrra vähem. Nii ka jätkame, me ei tahaks mängida oluliselt rohkem kui 30 etendust kuus.»
Ent nii tuleb ju teatrisse piletiraha vähem?! «Jah,» tunnistas müügidirektor. «Kui võrdleme mullust ja tänavust oktoobrit, siis on mõnetine rahaline tagasilöök, aga seda ei ole nii palju, et peaksime hakkama selle pärast etenduste arvu suurendama.»
Piletimüügi edendamiseks on Vanemuise väikese maja kassa olnud kaks ja pool nädalat avatud senisest kauem: esmaspäevast laupäevani kell 12-19, hommikuse etenduse korral veel varem, pühapäeval aga tund enne etendust.

06.11.2003