Loe

Teatri suvelavastusi vaatas 40 000 inimest

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise suvelavastusi “Sugar”, “Vihurimäe” ja “Ruja” ning Saaremaa Ooperipäevadel Vanemuise antud etendusi ja kontserte külastas kokku 39 641 inimest.

Vanemuise sellesuvistest tegemistest kõige suurema publikuhulga meelitas kokku Tartus Vanemuise suvelaval mängitud rockooper “Ruja”: 22 231. Tartumaal Alatskivi lossi õuel etendunud draamat “Vihurimäe” vaatas 9752 inimest ning Vanemuise teatri suures majas mängitud muusikali “Sugar ehk Džässis ainult tüdrukud” 4923 inimest.

Lisaks kolmele suvelavastusele osales Vanemuise teater Kuressaares toimunud Saaremaa Oooperipäevadel, kus ooperilavastust “Hoffmanni lood” ning Vanemuise muusikatrupi osalusega toimunud galakontserti ja kirikukontserti külastas kokku 2735 inimest.

Vanemuise teatrijuhi Paavo Nõgene sõnul oli lõppev suvi Vanemuisele erakordselt töine ja samas tulemusrikas. “Vanemuise suvelavastusi külastas väga suur hulk teatrisõpru, mis on meie teatrile suureks tunnustuseks,” rääkis Nõgene. “Vanemuise uus, 139. hooaeg on kohe algamas. Kõik on teretulnud nii meie etendustele Tartus kui ka mujal üle Eesti.”

25.08.2008