Loe

Teatri Kodus esietendub lastelavastus “Armunud kastis”

VANEMUISE VÄLKSÕNUM

Pühapäeval, 8. septembril jõuab publiku ette Vanemuise teatri selle hooaja esimene uuslavastus – „Armunud kastis“. Lastele loodud lavastus teeb mängu ja seikluste kaudu sissevaate täiskasvanute maailma, pakkudes lastele samastumisrõõmu ja –valu, täiskasvanutes võib lavastus aga äratada kõditava mälestuse esimesest armumisest.
Muhedate lastejuttude autorina populaarsust kogunud tšehhi kirjaniku Ludvik Aškenazy „Armunud kastis“ on tõlkinud Johanna-Mai Vihalem, dramatiseerinud ja lavastanud Leino Rei. Kunstnik on Liisa Soolepp, muusikalise kujunduse on loonud Ardo Ran Varres ning valguskujunduse Martin Meelandi.
Laval on Katrin Kalma, Priit Strandberg, Jaanus Tepomees.

Lavastaja Leino Rei: “See lugu paelus mind oma mitmekihilisusega – olles võrdväärselt nii laste, kui täiskasvanute lugu. Armumine on kõige „tunnem“ tunne, mida inimene kogeda saab. Me otsime alateadlikult seda tunnet läbi kogu elu. Konfliktid tekivad siis, kui keegi teine arvab paremini teadvat, mis sind õnnelikuks teeb. Ja siit tekivad küsimused: mida ma tohin ise otsustada, mida otsustatakse minu eest? Kui kuueaastasel mitte lubada mõne sõbraga mängida, kuueteistaastasel keelata ära kohtamised, siis kahekümnekuueselt ei pruugi inimesel olla enam otsustusvõimet. Ja kuuekümnekuueselt on jäänud vaid kibestumus enda elamata jäänud elu pärast. „Armunud kastis“ pakub võimalust näha liikumist õnne suunas läbi erinevate põlvkondade. Noored elavad selles tundes, vanad veel mäletavad, lapsed alles mängivad. Mängivad elu. Ja see mäng on elu peegel – naljakas, kurb, ilus ja valus.“

Lavastus on mõeldud teatrisõpradele alates viiendast eluaastast.
„Armunud kastis“ esietendus toimub Eesti teatri festivali raames. 
 

04.09.2013