Loe

Teatri Kodu saalis esietendub Vanemuise lastelavastus „Kunksmoorimäng“

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Sellel laupäeval, 24. märtsil kl 12 esietendub Teatri Kodu saalis lastelavastus „Kunksmoorimäng“. Aino Perviku “Kunksmoori” ainelise loo lavastab Janek Savolainen, kunstnik on Liina Unt ning valguskujudaja Tauri Kötsi.

Mängivad Maria Soomets, Maarius Pärn, Aivar Kallaste, Julia Kaškovskaja ja Katariina Renate Parksepp või Kristjan Põldmaa.
„Kas teile on teada ka igavese nooruse saladus?“ küsis keegi. „Muidugi,“ vastas Kunksmoor tähtsalt. Noor ajakirjanik, kes enne Kunksmoori käest nina peale oli saanud, küsis nüüd mürgiselt: “Miks te seda saladust siis enda juures ei kasuta?“ Kunksmoor vaatas noorele ajakirjanikule otsa, nii et sellel külmajudinad üle selja jooksid, ja ütles:“ Kui ma oma nooruse tagasi tooksin, kaotaksin ma sellega kõik elu jooksul kogutud tarkused ja kogemused. Olen parema meelega vana tark nõiamoor kui noor lollpea.“

Tõsieluliste probleemidega lugu heast nõiamoorist ja tema sõprusest meremees Trummiga on kevadisel hooajal mängukavas kuuel korral. Teatripileti hinna sees on ka teatrinukkude muuseumi külastus. Etendusele tulles palume kõigil kaasa võtta vahetusjalanõud. 
 

21.03.2012