Loe

Teatri Kodu saalis esietendub „Väikese onu saaga“

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Sellel reedel, 16. septembril kl 11 esietendub Teatri Kodu saalis lastelavastus „Väikese onu saaga“. Tegemist on Vanemuise selle hooaja esimese esietendusega ja esimese lavastusega, mis sünnib Vanemuise ning Teatri Kodu koostöös.

„Etenduste alustamine Teatri Kodus on Vanemuise jaoks omaette teetähis. Teatris käimise harjumus võiks juurduda juba pisikesest peale – regulaarse etendustegevusega Teatri Kodus sellist võimalust nüüdsest ka pakume. Vahel juhtub nõnda, et maja ehitamiseks vahendeid jätkub, selle sisuga täitmiseks aga napib. Tegime Teatri Kodule koostööettepaneku, et see imeilus maja saaks teatriga rohkem täidetud,“ ütles Vanemuise teatri juht Paavo Nõgene.

„Väikese onu saaga“ on Barbro Lindgreni raamatu järgi dramatiseerinud Lars-Eric Brossner ja Tomas von Brömssen. Muusika autor on Lars-Eric Brossner, näidendi on tõlkinud Tiina Mullamaa. Lavastuse kunstnik on Gunnar Steneby Rootsist.

„Väikese onu saaga“ lavastab Finn Poulsen Rootsist, kes tõi sama näidendi Vanemuises lavale ka aastal 1996. 15 aastat on mööda läinud ja toonastest lastest, kes saalis seda lugu hinge kinni pidades jälgisid, on saanud suured inimesed ja lapsevanemad. Nüüd on uute laste kord elada kaasa Väikese Onu sõbraotsingutele. Võrreldes 1996. aasta lavastusega on praegusel versioonil nii sarnasusi kui erinevusi. 15 aastat tagasi mängisid peaosi Hannes Kaljujärv, Aivar Tommingas ning Anneli Kuusk. Uues esietenduvas lavastuses mängivad Hannes Kaljujärv, Andres Mähar, Monika Ruusmaa ning keelpillikvartett koosseisus Eva-Maria Sumera või Laura Miilius, Hille Niilisk või Triinu Raudver-Tamm, Merike Ots või Hanno Mait Maadra, Heli Ilumets või Enno Lepnurm.

Kellelegi meist ei meeldi olla päris üksi. Ometigi on üksikud inimesed meie ümber olemas. „Väikese onu saaga“ on lihtne ja liigutav lugu üksindusest, sõpruse otsimisest ja leidmisest.

„Ma tõesti armastan seda näidendit ning sellel on väga oluline roll kaasaegses Rootsi lasteteatris. Tegemist on tervikliku teosega, mis hõlmab endas muusikat, teksti, näitlemist. Võimalus seda materjali siin uuesti lavastada, teeb mind väga rõõmsaks,“ rääkis lavastaja Finn Poulsen.

Teatri Kodu pileti hinna sees on ka teatrinukkude muuseumi külastus. Etendusele tulles palume kõigil kaasa võtta vahetusjalanõud. 
 

14.09.2011