Loe

Teatri juubeligalal Tõnis Mägi uudisteos

Eesti Päevaleht

Eesti teatri 100 aasta juubelit tähistaval suurkontserdil on rohkelt põnevaid esinejaid. Kontserdil kõlab Tõnis Mägi kirjutatud teose “Müürileht” esiettekanne.
12. augustil Tartu laululaval toimuva juubelikontserdi kokku pannud Toomas Lunge sõnul on esinejaid eri teatritest kokku ligi 80 ja seda ilma Vanemuise orkestri ja koorita, kes kontserdil kaasa teevad.
Teatrite arvu pakkusid välja teatrid ise. Koos vaheajaga kestab õhtu üle kolme tunni. “Kui ilm on kena, siis läheb kõik hästi. Pakutud arvud on nii head, et hoiavad rahva ärksa ka siis, kui ilm on jahe,” lubas Lunge.
Juhan Viidingu sõnadele loodud “Müürilehte” pidas Lunge aga õhtu naelaks. “Igal juhul on huvitav, kuidas uus eesti teos sel õhtul kõlab,” ütles ta. “Müürilehe” tellis just selleks kontserdiks sihtasutus Eesti teatri festival, mis viib läbi eesti teatri juubeliüritusi. Tekstiosa loeb Aarne Üksküla, laule esitab Tõnis Mägi. Praeguse info kohaselt kestab “Müürileht” umbes pool tundi. Selle ettekanne algab pärast sümboolse teatritule saabumist kontserdile.
Õhtut juhivad Herta Elviste ja Lembit Eelmäe ning Laura Peterson ja Märt Avandi, dirigendid on Tarmo Leinatamm ja Lauri Sirp.

13.07.2006