Loe

Teater kingib Tartu lasteaedadele plaate

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teater kingib jõulude eel Tartu linna kõigile lasteaedadele oma lastemuusikalide „Detektiiv Lotte“ ja „Lumekuninganna“ CD-plaadi.

„Jõulude aegu tehakse ikka kingitusi,“ ütles Vanemuise reklaami- ja müügiosakonna juht Ave Svarts. „Sellest ka Vanemuise soov, et Tartu lasteaedades kõlaks see vahva muusika.“

Vanemuise teater andis sellel sügisel välja kaks CD-plaati: ühel kõlab „Detektiiv Lotte” ning teisel „Lumekuninganna” kaunis muusika. „Lumekuninganna“ esietendus 2006. aasta sügisel ja „Detektiiv Lotte“ tänavu novembrikuus ning mõlemad lavastused on jätkuvalt Vanemuise repertuaaris.

„Detektiiv Lotte” muusika on loonud Priit Pajusaar, libreto kirjutanud Janno Põldma ja Heiki Ernits, toredate laulusõnade autor on Leelo Tungal. Plaadilt saab Lotte-laule kaasa laulda koos Gerli Padari, Robert Annuse, Veikko Tääri, Maria Soometsa, Aivar Tommingase ja paljude teiste lavastuses osalevate näitlejatega.

Hans Christian Anderseni maailmakuulsa muinasjutu „Lumekuninganna“ ainetel loodud lastelavastusele on muusika loonud Olav Ehala ning laulusõnad kirjutanud Leelo Tungal. Plaadil kõlavad laulud Liisi Koiksoni, Andero Ermeli, Merle Jäägeri jpt esituses.

16.12.2008