Loe

Tartu linn toetab muusikali «Cats»

Postimees

Tartu linnavalitsus otsustas eraldada lisaeelarvest 450 000 krooni toetust Vanemuise teatrile muusikali «Cats» lavaletoomiseks.
Abilinnapea Sven Illingu sõnul on vastavalt Tartu kultuuri arengukavale linna prioriteediks suurprojektide toetamine.

Toetamine on traditsioon

«Me oleme aastaid toetanud muusikalide tegemist Tartus,» põhjendab Illing. «Tartus toimuvad muusikalid on linnale suureks plussiks. See arendab siseturismi ja muusikale on võimalik ka välisturistidele müüa.»
Illing meenutab, et Eestis on mitmed muusikalid kahjumisse sattunud või suisa ära jäänud, ja toob näiteks mulluse muusikali «Hermese kannul», mille tootis erafirma. «Et vältida muusikali «Cats» ära- või kahjumisse jäämist, otsustasime seda ka toetada,» ütles Illing.
Samamoodi on Illingu sõnul oluline, et toetusega muutub muusikali pilet linlasele odavamaks.
Muusikal «Cats» esietendub Vanemuises 9. juunil. 12 etendust toimub juunis ja samapalju augustis.

Suvise kultuuri heaks

Edasi jääb muusikal Vanemuise püsirepertuaari, kui palju etendusi on planeeritud talvisesse hooaega, selgub teatri finantsjuhi Toomas Petersoni sõnul lähinädalatel valmivast järgmise hooaja mängukavast.
Peterson ütles, et saadav toetus kulub muusikali autoritasudeks. Ta lisas, et tervikuna läheb lisaeelarvest Vanemuisele 650 000 krooni, 100 000 krooni toetust saab teater balleti «Suveöö unenägu» juba toimunud Riia külalisesinemiste kulude katteks, teine 100 000 kulub sügisesele orkestri, koori ja solistide sõidule Gdanskisse.
Vanemuise peaprodutsendi Paavo Nõgene sõnul on «Catsi» lavastuse ettevalmistamise eelarve 1,2-1,3 miljonit krooni, pilet hakkab maksma 100-225 krooni.
Tartu linnapea Laine Jänes põhjendas toetuse eraldamist sellega, et linnale on oluline suviste tähtsündmuste toetamine. «Nii saame elavdada suvist kultuuri-, turismi- ja ärielu ning sisendame Vanemuise teatrile kindlustunnet,» ütles Jänes.
Ta lisas, et tema nägemuses on raha suunatud suviste etenduste toetamiseks.

15.04.2005