Loe

Tartu Broadway galaks kerkib hiigellava

Jarmo Siim, Tartu Postimees

Jarmo Siim, Tartu Postimees

Täna alustati Tartu lauluväljakul sel pühapäeval toimuva muusikalikontserdi Broadway gala tarbeks 36-meetrit laia hiigellava püstitamisega.

«Tartus ei ole varem nii laia kontserdilava olnud,» ütles Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. «Lööme nelja meetriga oma möödunudsuvist rekordit – mullu augustis sealsamas toimunud Eesti kutselise teatri 100. sünnipäeva kontserdil oli koos tehnikaga lava laiuseks 32 meetrit.»

Kolmetasandilisele lavale kerkivad kaks hiiglaslikku LED-ekraani, mis muudavad kontserdi jälgimise publikule mugavamaks.

Selle suve suurimal muusikalikontserdil kõlavad unustamatud hitid Broadway muusikalidest läbi aegade. Neid esitavad Carolin Fortenbacher Saksamaalt, Helen Hobson ja Matt Rawle Suurbritanniast ning Stephen Hansen Norrast. Samuti astuvad sel õhtul lavale Eesti armastatud popartistid Gerli Padar, Liisi Koikson, Janika Sillamaa ja Vaiko Eplik ning Vanemuise teatri laulvad draamanäitlejad Hannes Kaljujärv ja Aivar Tommingas.

Broadway galal osaleb Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor ja bänd. Dirigeerib Tarmo Leinatamm ja konferansjee on Mart Sander. 

16.08.2007