Loe

Tartlastest balletiõpilased hiilgasid Riia olümpiaadil

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Vanemuise tantsu- ja balletikool ei saanud koroona tõttu pikemat aega Eestist kaugemale oma võimeid näitama sõita. Nüüd kolmel päeval Riias toimunud rahvusvahelisel tantsuolümpiaadil, kus oli osalejaid kõikide Balti riikide linnadest ja eriti rohkesti Poolast, tegid tartlased vahepeal ära jäänud võistluslikud esinemised hiilgavalt hästi tasa.

Läti pealinna VEFi kultuuripaleesse oli mitmest tantsukategooriast kaasa võetud ühtekokku seitse numbrit. Neid oli eri stiilides alates klassikalise balleti variatsioonidest ja lõpetades nüüdistantsuga.
«Eranditult kõikide tantsunumbrite eest tuli meile esikoht,» ütles Vanemuise tantsu- ja balletikooli juhataja Elena Poznjak-Kõlar. «See on küll uskumatu, aga nii see oli.»

Tunnustus on tegelikult suuremgi. Tüdrukud, kes esitasid koos Jette Pruulmanniga nüüdistantsu numbri «Before and Now», said kutse minna sellesamaga Berliini tantsufestivalile, mis toimub 27.-29. maini. «Minu arvates on see number natukene liiga lihtne, võiks raskem olla, aga kui see ikkagi avaldas muljet, siis võib see ju nii ollagi,» lausus juhataja. «Ühe numbriga ei ole mõtet minna, tuleb veel midagi kaasa võtta.»

Eriti suurt tähelepanu äratas Miina Eliise Luts olümpiaadil Maria variatsiooniga «Pähklipurejast». «See Mare Tommingase seade on kõva pähkel isegi professionaalsetele tantsijatele,» sõnas Elena Poznjak-Kõlar. «Miina Eliise sai ekstra kutse 18.-23. juunil Hispaaniasse Girona konkursile. Need mõlemad kutsed on väga suur au meie koolile.»

Miina Eliise Luts ja Jette Pruulmann on mõlemad Vanemuise tantsu- ja balletikooli õpinguis jõudnud viimasesse järku. Lõpueksam on sellel kevadel hiljemalt mai lõpus.

(Tartu Postimees, 30.03.2023)

30.03.2023