Loe

Tartlannade kvartett taotleb kodulinna nime

Tartu Postimees

Tartu võib peagi saada omanimelise esindusliku keelpillikvarteti.

Eile käis Vanemuise sümfooniaorkestri kontsertmeister ja Elleri muusikakooli viiuliõpetaja Kristel Eeroja-Põldoja Tartu Keelpillikvarteti asutamise ettepanekuga linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Katriin Fisch-Uibopuu jutul.
Pealinnas on selline muusikakollektiiv ammu olemas. Tallinna Keelpillikvartett tegutseb aastast 1984, põhikoosseisu kuuluvad Urmas Vulp, Olga Voronova, Toomas Nestor ja Henry-David Varema.
«Sümfooniaorkester ja keelpillikvartett on linna kultuuritaseme näitajad,» ütles Vulp ning lisas, et Tartu Keelpillikvarteti loomine praegu kavandatavas koosseisus tundub talle sümpaatne.
Kvarteti esimene viiul Kristel Eeroja-Põldoja on tartlane aastast 1998. Tema kõrval mängib Vanemuise sümfooniaorkestri viiuldaja ja Elleri muusikakooli viiuliõpetaja Kadri Sepalaan, kes asus Tartus tööle aastal 2000.
Kvarteti paremal tiival mängivad Vanemuise orkestri vioolarühma kontsertmeister Kadri Rehema (sünnipärane tartlane aastast 1977) ning Elleri muusikakooli tšelloõpetaja, tartlane aastast 1984 Reet Mets.
Viimase mäletamist mööda ei ole Tartu Keelpillikvarteti loomist viimastel aastakümnetel tõsisemalt katsetatud. Küll on aga teada, et enne Teist maailmasõda tegutses Tartus niisama esinduslik muusikakollektiiv.
Neli tartlannat on samas koosseisus kvartetina musitseerinud peaaegu viis aastat.
Katriin Fisch-Uibopuu avaldas arvamust, et Tartu Keelpillikvartett on põhimõtteliselt vajalik ettevõtmine. Seda enam, et kavas on anda ka loengkontserte koolides.

18.04.2006