Loe

Tantsupäev toob publiku ette säravaid balletitähti

Tartu Postimees

Täna hommikul asuvad koos Vanemuise balletitrupiga trennis higi valama Tamara Rojo ja Iñaki Urlezaga, kes oma maine poolest on trennikaaslastest peajagu üle.
Juba järgmise päeva õhtul tulevad nad vaatajate ette Vanemuise suures majas. Rahvusvahelist tantsupäeva tähistava balletigala esimese osa lõpetavad nad kava kohaselt katkendiga «Korsaarist» ja panevad kogu õhtule punkti katkendiga balletist «Don Quijote».

Tipptantsijad

Londoni Kuningliku Balleti priimabaleriin, Hispaaniast pärit Rojo, ning Argentina päritolu Urlezaga, kes oli Londoni Kuningliku Balleti esitantsija mullu sügiseni ja on sealtpeale Hollandi Rahvusliku Balleti juhtiv külalissolist, on gala hiilgavaim paar.
Balletimaailma kõrgemat taset näitavad ka Rootsi Kuningliku Balleti priimabaleriin Anna Valev ja sellesama trupi esitantsija Jan-Erik Wikström, Flandria Kuningliku Balleti juhtiv solist Olga Volobujeva ja tema partner, sellesama teatri esitantsija Priit Kripson.
Taani Kuningliku Balleti tippu kuuluvad Diana Cuni ja Kristoffer Sakurai.
Kavas teevad kaasa ka Tartu tantsuõpilased, kellest mõned on lausa mudilased.
«Nemad on seepärast, et vaatajatel oleks võimalus võrdluseks näha, mida teeb laps, kui ta alles alustab raskel tantsuteel käimist, ja kuhu ta välja võib jõuda,» rääkis Vanemuise balletijuht Mare Tommingas.

IDA festival

Järgmine kord saab säravate välismaiste tantsijate esinemist Tartus vaadata IDA festivalil, mis toimub tänavu 30. novembrist 3. detsembrini.
Siis on muu hulgas kavas Argentina 15-liikmelise trupi ja selle esitantsija Urlezaga tõenäoliselt kaks lühiballetti ning Ungari ja Inglismaa nüüdistantsutrupi esinemised.
Publiku huvi homse balletigala vastu on üsna suur. Vanemuise müügijuhi Maarika Pokineni andmeil olid eile keskpäevaks piletid parterisse sama hästi kui müüdud, suhteliselt vabalt oli neid võimalik osta veel rõdule.

28.04.2006