Loe

Tantsupäev toob priimad tantsijad

Postimees

Rahvusvaheline tantsupäev toob Vanemuisesse mitu nimekat Euroopa tantsijat. Tuntuim neist on Londoni kuningliku balleti priimabaleriin, hispaanlanna Tamara Rojo (pildil), kes muu hulgas on pärjatud ka Pariisi rahvusvahelise tantsukonkursi kuldmedaliga.
Tamara Rojo ühines kuningliku balletiga 2000. aastal, millest peale on ta vaimustanud nii siinset publikut kui ka kriitikuid.
Üks neist numbreist, mille Rojo Tartus koos oma partneri Iñaki Urlezagaga esitab, on pas de deux balletist «Don Quijote».
Kui Rojo Quiteria rollis debüteeris, kirjutas Londoni kriitik Judith Mackrell järgmist: «Tamara Rojo viib tehnilise toretsetuse maksimumini, kangelanna kergemeelsust ja flirtivat loomust võimendades – ta keerutab justkui muuseas kahe- ja kolmekordseid fueteesid, teeb keset arabeski pika pausi, et lihtsalt kenitleda. Keegi teine ei suuda fänne kohelda sellise tapva aplombiga.”
Teine Euroopa absoluutsesse tippu kuuluv tantsija Jan-Erik Wikström, kes veel hiljuti sõi staarileiba Inglise rahvuslikus balletis, on pöördunud tagasi kodumaale ja tantsib Rootsi kuningliku balleti koosseisus.
Wikström on klassikaline danseur noble. Tartus astub ta lavale koos teise kuningliku balleti tantsija Anna Valeviga.

Tantsupäeva gala
Tamara Rojo ja Iñaki Urlezaga, Anna Valev ja Jan-Erik Wikström, Olga Volobujeva ja Priit Kripson, Diana Cuni ja Kristoffer Sakurai
Vanemuise teatris
29. aprillil kell 19

27.04.2006