Loe

Tantsija vigastuse tõttu lükkub esietendus edasi

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise balletitantsija Marika Aidla raske vigastuse tõttu lükkub tantsulavastuse „Sigmund & Freud” esietendus eelolevalt pühapäevalt tuleva nädala reedele.

30. septembril toimuma pidanud „Sigmundi & Freudi” esietendus leiab aset viis päeva hiljem, 5. oktoobril. 30. septembri etenduse piletid ostetakse tagasi või vahetatakse hilisemate etenduste piletite vastu. Vanemuise ükski teine etendus Marika Aidla vigastuse tõttu ära ei jää.

„Tantsuteatris pole vigastuste eest keegi kaitstud,” ütles Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. „Saša Pepeljajevi lavastus on nii tihedalt läbi komponeeritud ning igal tantsijal on selles täita nii tähtis roll, et paraku polnud nii kiiresti võimalik Marika Aidlat kellegagi asendada. Teater vabandab ebameeldivuste pärast.”

„Sigmund & Freud” on tunnustatud vene lavastaja Saša Pepeljajevi koomiline tantsulavastus Johann Strauss noorema muusikale. Sadamateatris etenduva “Sigmundi & Freudi” lavastaja-koreograaf, kunstiline kujundaja, valguse- ja videoideede autor on Pepeljajev, videokunstnik Olga Tsvetkova Venemaalt ja valguskujundaja Jaanus Moor.

Lavale astuvad Vanemuise tantsijad Ruslan Stepanov, Maarika Aidla, Janek Savolainen, Hilda Palkovskyte, Maarja Paugus, Rita Dolgihh, Julia Kaškovskaja ja Marija Simona Simulynaite ning draamanäitlejad Laura Peterson, Alo Kurvits, Ragne Pekarev ja Markus Luik. 

 

28.09.2007