Loe

Suurepärane kontserdielamus

Pärnu Postimees

Nädalavahetusel Pärnu kontserdimajas täissaalidele läinud Vanemuise muusikalikontsert “Memory” tekitas soovi, et Pärnusse selliseid kontserte sagedamini tuleks, publiku huvi on igatahes olemas.
Kontsert oli suurepärane, kodumaiste artistide kõrval esinesid külalised Inglismaalt. John Langley esitas aaria “Music of the Night” “Ooperifantoomist” ja “Anthemi” “Chessist” ning Julie Alanah Brighteniga taas Chessist “Mountain Dueti”.
Algusesse tagasi jõudes oli esimene artist Vaiko Eplik, kes esitas pala “Overture & Heaven On the Minds” muusikalist “Jesus Christ Superstar”.
Eplik paistis silma eelkõige äärmise enesekindlusega, mis eriti avaldus kontserdi lõpuloos “Superstar”. Tema esitus tundus tekitavat lõbusat elevust teistes artistideski, kes selles loos etendasid popkoori. Kontserdi ebaõnnestunuim lugu oli muusikalist Chess “One Night in Bangok” Eplikult ja popkoorilt. Sellest oli kahju, sest lugu iseenesest on ju väga hea.
Janika Sillamaa esitas Maarja-Liis Ilusaga dueti “I Know Him So Well” muusikalist “Chess”, samuti “Aidast” loo “The Gods Love Nubia” koos Vanemuise ooperikoori laulja Siiri Koodresega. Selle loo ajal tekkis piinlik moment, kui Koodres Sillamaa üle laulis. Sillamaa esitus tundus üldiselt rabe.
Rolf Roosalu on kahtlemata paljutõotav ning andekas artist, ta esitas “West Side Storyst” loo “Something’s Coming” ja eriti suurepäraselt kõlas temalt samast muusikalist pärinev “Maria”, mida publik kuulas väga vaikselt.
Meeldivalt üllatas hõbehäälne Julia Botvina, kes esitas dueti “Ooperifantoomist” “Think of Me” Eplikuga. Hanna-Liina Võsa võlus eelkõige oma sädeleva isiku ja julge esinemisega, aga ta on samuti suurepärane laulja, kellelt kuulsime laule “Balcony Scene” koos Rolf Roosaluga ja “Nobody’s Side” popkooriga.
Artistlikkuse ja suurepärase diktsiooniga kandis oma lood ette Aivar Tommingas, kes kontserdi esimeseks pooleks kohale ei jõudnud, kuid oli seda nauditavam teises pooles: “Kings Herod’s Song”, “On This Night of a Thousand Stars” ja äärmiselt mõjus nimilugu muusikalist “Mees La Manchast” duetis Ivar Saksaga.
Kontserdi nimiloo “Memory” esitas Maarja-Liis Ilus, publik ootas seda laulu ega pidanud vähimalgi määral pettuma. Teda võiks rohkem kuulda saada, ta on meie muusikapärl.
Mart Sander rääkis õhtujuhina muusikalide ajaloost, heliloojatest ja artistidest ning faktide kuulamine ei muutunud igavaks. Sandrile sekundeeris vahemärkustega dirigent Tarmo Leinatamm ja Vanemuise sümfooniaorkester ning ooperikoor andsid kontserdile viimase lihvi, et elamus oleks täiuslik.

11.01.2006