Loe

Stephen Hanseni kammerlikum pool

Ülle Hallik, Äripäev

Ülle Hallik, Äripäev

Vanemuise suvelavastuses “Jesus Christ Supertsaar” Jeesuse rolli täitnud Norra tenor Stephen Hansen on homsest kaheksa soolokontserdiga “The Sound of Musicals” taas eesti publiku ees.
“The Sound of Musicals” pakub muusikali- ja ooperihitte kammerlikus laadis. Stephen Hanseni lavapartnerid on Liisi Koikson ja Gerli Padar.

“Publik kuuleb kõiki armastatud meloodiaid, kuid esitatuna teisel viisil,” lubab Hansen. Inspiratsiooni teha muusikaline show väiksemas ja pigem vodevilli laadis sai tenor oma viimaste aastate kogemustest kabaree-etendustes Stockholmis, Berliinis ja Norras. Nüüd soovib ta proovida intiimsemaid seadeid ka nende lugude peal, mis Eesti kontsertidel esitusele tulevad.

Lugusid saadavad Tarmo Leinatamm klaveril, Heli Kuus tšellol ja Margus Tammemägi löökriistadel. Hansen loodab, et pärast uudses seades kuulamist võib nii mõnigi vaataja leida oma südames uue lemmikviisi.

Kavva lugusid valides veetis laulja enda kinnitusel rohkem kui ühe unetu öö. Kõhklevaks muutis teda au ja võimalus laulda Eesti kõige mainekamatel lavadel.

Oma kaassolistidest rääkides möönab Stephen Hansen, et Liisi Koiksoniga seob teda sõprus. Samuti kiitis norralane tema sooja häält, mistõttu peab lauljat üheks oma lemmiksolistiks. Gerli Padarit nägi Hansen Vanemuise lavastuses “Chess” ning oli võlutud tema energilisest osatäitmisest. Nüüd on ta õnnelik, et mõlemad naised selles kavas osalema nõustusid.

Stephen Hansenile on see juba viies projekt, mis teda Eestisse toob. 2004. aasta suvel kehastas ta Vanemuise rokkooperis “Jesus Christ Superstar” Jeesust, 2005 oli ta muusikalikontserdi “Memory” peaesineja. Suvel 2006 esines Stephen Hansen Tallinna laululaval toimunud “Andrew Lloyd Webberi galal” ja sel aastal Tartu laululaval toimunud “Broadway galal”.

“Mulle tundub, et eesti publik on uudishimulikum kui kusagil mujal, kus ma laulnud olen,” iseloomustab tenor siinseid vaatajaid. Ta lisab, et tunneb end siin juba üpris koduselt ning on leidnud hulga sõpru nii Tallinnas kui ka Tartus. Ka tunneb laulja endas olevat midagi ühist eestlastega, kes oskavad väärtustada muusikat, laulu ja teatrit. “Kunst võitleb rämpstelevisiooniga üle maailma,” ütleb ta ning lisab, et üks tund teatris või kontserdisaalis annab alati vähemalt kaks uut vaatenurka elule, tund televiisori ees paneb ainult kartulikrõpse taga igatsema. 

21.09.2007