Loe

Staarisaadet veavad Märt Avandi ja Ott Sepp

Helen Teesalu, Postimees

Helen Teesalu, Postimees

TV 3 avaldas eile «Eesti otsib superstaari» teise hooaja juhid, kelleks on Endla näitleja Märt Avandi ja Vanemuise näitleja Ott Sepp.

Eile staarisaate pealinna eelvooru toimumispaigas Õpetajate majas toimunud saatejuhtide esitlemisel oli mõne hetkega selge, et uued saatejuhid erinevad mullustest – Aigi Vahingust ja Jüri Naelast – nagu öö ja päev. Nimelt olid mõlemad koomikurolli tugevalt sisse elanud ja keerasid iga ajakirjanike esitatud küsimuse naljaks.

Saatejuhioskusi demonstreerisid Avandi ja Sepp Eesti esimese superstaari, Birgit Õigemeele peal, küsides temalt küsimusi stiilis «ega see vanamees, kellega sa eelmisel aastal koos laulsid, sind ei tüüta?», vihjates Riho Sibulale, kellega koos Birgit laulis saates loo «See päev on teel».

Uued saatejuhid on mõlemad lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli 21. lennu. Avandi on teinud kaasa Eesti filmides «Malev», kus ta mängis Jurmala foogti Hippolyti, ja «Tulnukas», kus tal oli täita Valdise roll. Ka Sepp on lisaks arvukatele teatrirollidele osalenud kodumaistes filmides «Tulnukas» (Märt), «Malev» (Uru), «Röövlirahnu Martin» (Nitram) ja «Nimed marmortahvlil» (Mugur).

«Et tahtsime saatesse värskendust, vaatasime otsiva pilguga ringi. Ja et selliseid noori andekaid tegijaid nagu need kaks palju ripakil ei ole, oli lihtne otsustada,» kommenteeris saatejuhtide valikut TV 3 tegevjuht Toomas Vara. «Inspiratsiooni andis ka Inglismaa versioon staarisaatest, mida juhtis koomikutepaar,» lisas saate produtsent Kaupo Karelson.

Võrreldes mulluste saatejuhtidega antakse Avandile ja Sepale rohkem improviseerimisruumi. «Enamasti esitavad nad ikka oma teksti. Võib-olla sünnivad paralleelselt superstaaridega uued tähed hoopis teisel tasandil,» mõtiskles Vara. 

10.01.2008