Loe

“Sigmund & Freud” etendub Tamperes

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teater annab oma tantsulavastusega „Sigmund & Freud” täna ja homme Soomes Tampere Hällä-laval kaks külalisetendust.

Tampere Hällä-lava on kodusaaliks Tampere tantsuteatrile MD, mis eelmisel nädalal esines tantsulavastusega „Lemminkäinen“ Tartu Sadamateatris. Moskva lavastaja Saša Pepeljajevi koomiline tantsulavastus „Sigmund & Freud”, mis on loodud Johann Strauss noorema muusikale, esietendus 2007. aasta septembris samuti Sadamateatris.

Absurdimaigulist ja fantaasiaküllast lavastust luues on Pepeljajev käinud maailmakuulsa psühhoanalüütiku Sigmund Freudi elukäiguga ringi üpriski omatahtsi ja lõhestanud vaese mehe kaheks tegelaseks – Sigmundiks ja Freudiks. Lavastuses vaadeldavateks teemadeks on unenäod, seksuaalsus, hirmud ja kõik muu, mis Freudi õpetusega seondub.

„Sigmundi & Freudi” lavastaja-koreograaf, kunstiline kujundaja, valguse- ja videoideede autor on Saša Pepeljajev ning videokunstnik Olga Tsvetkova, samuti Venemaalt.

Lavale astuvad Vanemuise tantsijad Ruslan Stepanov, Maarika Aidla, Janek Savolainen, Maarja Paugus, Rita Dolgihh, Julia Kaškovskaja, Kristina Markeviciute ja Marija Simona Simulynaite ning draamanäitlejad Maarja Mitt, Ragne Pekarev, Markus Luik ja Alo Kurvits.

Aasta tagasi juunis osales „Sigmund & Freud“ Peterburis 3. rahvusvahelisel Läänemeremaade linnade festivalil. Tamperes toimuvad etendused on ühtlasi „Sigmundi & Freudi“ viimased etendumiskorrad.

Ringreisi rahastavad Eesti Kultuurkapital, Tartu linn ja Vanemuise teater.

22.05.2009