Loe

Siga Naomi jätkab tähelendu Vanemuises

Eesti Päevaleht

“Proovide periood oli kõige keerulisem,” ütleks 4-aastane minisiga Naomi, kui ta rääkida oskaks. Siga täitis Ülenurmel etendatud rahvatükis “Vigased pruudid” pimedat teeskleva pruudi jalutussea rolli. Neljapäeval avas see etendus Tartus komöödiafestivali ning seda hakatakse mängima Vanemuise katuse all.
Mära Hanna ja ruun Nool, kellega kosilased Ülenurmes kohale sõitsid, siiski Vanemuises lavale ei astu. Ilmselt on neljajalgsed osatäitjad asendatud rattaliste osatäitjatega.
Vastavalt Eduard Vilde tekstile öeldakse seale: “Vaat kus pingirisu jalus, mina mõtlesin, et peigmees.” Pere on otsustanudki võtta oma lemmiku rollinimena käibele Pingirisu. Pärnumaalt Raja talu miniloomade hulgas sündinud Naomi sattus perenaise Ellen Põderi sõnul teatritükki juhuslikult. “Teati, et meil on siga, ja nii läkski,” ütleb ta.
Esmakordselt käis aga Naomi teatris hoopis Läänemaal Margus Kasterpalu teatritalus, kus ta külalistele enne etendust tähtsalt poseeris. “Me veel naersime, et sealt see teatripisik tuligi,” meenutab pereema.
Minisiga jõudis Põderite koju suurest loomaarmastusest. Tartu lähedal elaval perel on hobune, mitu koera, kass, kodukalad ja kõige uuemate tegelastena õuekalad tiigis.
Proovide ajal tuli Naomiga kolm korda päevas teatris käia. “Inimesi ta ei karda, ta on nii palju näitustel käinud, aga näppimine talle eriti ei meeldi,” ütleb perenaine. Etendustel viibib alati keegi pereliikmetest kohal. Näitlejad on ju rohkem näitlemisega hõivatud ja keegi peab looma eest vastutama.
“Eks ta teenib endale kõiksugu nänni,” muigab perenaine. Etenduse tarvis on teatrisiga olnud dieedil, täpsemalt öeldes murudieedil. “Muidu sööb ta suhteliselt samu asju kui inimene, aga kipub kiiresti juurde võtma ja siis pole tal enam endalgi kerge olla,” räägib perenaine. Etenduse päevadel premeeritakse staari ikkagi mõne maiuspalaga.

11.09.2004