Loe

Sadamateatris esietendub tantsulavastus USA ekspresidendist

Inna-Katrin Hein, Postimees

Inna-Katrin Hein, Postimees

I.D.A. festivali avalöögina esietendub 30. novembril Tartu Sadamateatris Vanemuise balletitantsija ja koreograafi Janek Savolaineni nüüdistantsulavastus «Nixon».

Janek Savolaineni koreograafilis-poliitilise tragöödia peategelaseks on USA 37. president Richard Nixon, kes juhtis seda suuriiki aastatel 1969 – 1974 ja oli Watergate’i afääri tõttu sunnitud kõrgelt ametipostilt erru minema.

«Eesti ajaloos pole ükski poliitik veel nii kõrgelt kukkunud. Seda tantsulavastust võiks võtta ka kui õlalekoputust eesti poliitikuile. Pole olemas üliinimesi. Seadused peaksid olema kõigi jaoks võrdsed,» selgitas koreograaf-lavastaja Janek Savolainen.

«Nixoni» kunstnikutöö tegi Liina Unt, videokujunduse autor on Janek Savolainen. Osades Aivar Kallaste, Mari Savitski, Rufina Noor, Katrin Pärn, Maarja Paugus, Viktor Larionov, Sirje Põder, Rita Dolgihh, Marika Aidla, Valmar Pantshenko, Keegan May.

«Nixon» esietendub 30. novembrist 4. detsembrini Tartus ja Talllinnas toimuva 6. I.D.A. festivali raames. Tänavuse tantsufestivali peaesinejateks on maailmakuulus argentiina balletitantsija ja koreograaf Inaki Urlezaga koos trupiga Ballet Concierto ning ungari nüüdistantsu tuntuim nimi Compagnie Pal Frenak.

27.11.2006