Loe

„Rumm ja viin“ monolavastuste festivalidel Eestis ja Lääne-Ukrainas

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise lavastus „Rumm ja viin“ osaleb sel kuul monolavastuste festivalidel nii Eestis kui Lääne-Ukrainas.

Pärnus 11. augustil algav festival Monomaffia on Eestis esimene rahvusvaheline teatrifestival, kus osalevad vaid monolavastused. Festivali programmis on üheksa lavastust, monožanris panevad end proovile näitlejad Norrast, Rootsist, Soomest, Venemaalt ja Eestist. Festivali žürii tööd juhib Vanemuise teatri dramaturg Sven Karja. „Rumm ja viin“ etendub Monomaffia raames Pärnu Endla suures saalis 11. augustil kl 22.

Augusti lõpus osaleb lavastus „Rumm ja viin“ Vidlunnya festivalil Lääne-Ukrainas. Augusti viimase nädala vältav Vidlunnya festival sai alguse 1999. aastal Kiievis, kuid alates 2008. aastast kolis see Lääne-Ukraina linna Hmelnitskisse. Tänavu 12. korda toimuv rahvusvaheline festival on monožanris tegutsevate teatraalide hulgas üsna tuntud ja hinnatud esinemiskoht. Festivali asutaja ja kunstiline juht Nina Mazur on Rahvusvahelise Teatriinstituudi (ITI) juures tegutseva rahvusvahelise monodraama foorumi viitsepresident.

Conor McPhersoni näidend “Rumm ja viin” esietendus Sadamateatris 3. novembril 2010. Ainsa näitlejana astub lavastuses publiku ette Ott Sepp. Tegu on ühe noore mehe monoloogiga naistest, lastest, alkoholist ja valikutest. Laval saavad kokku aastatepikkune kassiahastus, Rumm ja Viin ning elu ise. „Rummi ja viina“ lavastas Tanel Jonas, kunstnikutöö tegi Liina Unt, helikujundaja on Mario Pulver ning valguskujundaja Siim Allas. 
 

10.08.2011