Loe

“Rujas” teevad kaasa Rocki tantsutüdrukud

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri suvises rockooperis „Ruja” osalevad tantsunumbritega korvpalliklubi Rock kümme tantsutüdrukut.

Vanemuise teatrijuhi Paavo Nõgene sõnul sobivad Rocki tantsutüdrukud „Rujasse” ideaalselt. „Nii korvpallimeeskond Rock kui ka rockansambel Ruja on mõlemad ju mehised kooslused – kaunid tüdrukud kuuluvad kindlasti rockmuusika ja spordi juurde.”

Üks põhjusi, miks Vanemuine otsustas seekord balletiartistide asemel kasutada korvpalliklubi tantsutüdrukute teeneid, on selles, et samaaegselt „Ruja” proovidega toimuvad ka tuleval sügisel esietenduva balleti „Uinuv kaunitar” proovid, millega teatri balletiartistid on hõivatud. „Ei ole kahtlustki, et Rocki tantsutüdrukud saavad ka teatris hästi hakkama.”

Rockooper „Ruja” esietendub 15. augustil Tartus Vanemuise suvelaval. Eesti algupärane rockooper põhineb legendaarse rockansambli Ruja lool ja loomingul. Libreto autorid on Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper, lavastaja Tiit Ojasoo ja kunstnik Ene-Liis Semper. Helilooja Rein Rannap, muusikaline juht ja dirigent Erki Pehk ning valguskunstnik Palle Palme Rootsist.

„Rujas” mängivad Sergo Vares, Risto Kübar, Priit Võigemast, Arno Tamm, Evelin Pang, Margus Prangel, Aivar Tommingas, Eva Klemets, Martin Kõiv, Laura Peterson, Ragne Pekarev, Markus Luik, Robert Annus, Tõnis Mägi jt. Osalevad teatri sümfooniaorkester, bänd, ooperikoor ja tantsijad.

Rockooperiga „Ruja” antakse augustis kaheksa etendust. Piletid on müügil Vanemuise kassades, Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades üle Eesti. „Ruja” jõuab lavale Kinema, Tartu linna ja Vanemuise teatri koostöös. 

07.05.2008