Loe

Rootsi muusikalitäht sai postipaki Pontius Pilatuse nimele

SLÕhtuleht

Kui Vanemuisesse saabus postipakiteatis, mis sättis adressaadiks Pontius Pilatuse, oli ilmne, et tegelikult on pisipakk nr. I/N mõeldud Rootsi muusikaliartistile Alexander Lyckele .
Rokkooperi «Jesus Christ Superstar» peaprodutsent Paavo Nõgene kribis seepeale Eesti Postile ametliku kirja: võimalust, et Lycke suudaks esitada ametnikele isikut tõendava dokumendi Pontius Pilatuse nimega ju polnud.
«Mul oli Eesti Posti inimestega päris humoorikas vestlus,» muigas Nõgene. «Pakkusin ka, et Alex võib ju ise kostüümi selga ja mütsi pähe panna ning kohale tulla, aga selleks polnud vajadust.»
Pakk, mille saatjaks oli Alexandrile tuttav Inglismaa fänn, kellel olla kombeks aeg-ajalt lemmikartistile kinke saata, anti pikemate sekeldusteta adressaadile kätte.
Tõsi, ega Eesti Postil olnuks võimalustki teistmoodi käituda, sest tagasi saata olnuks seda pakki suhteliselt keerukas: saatja koordinaatide kohal oli napp tekst. Viimane koosnes kolmest nimetusest: «Jesus Christ Superstar», Preester ja London.
Fännide imetletud Lycke, keda ka Andrew Lloyd Webberi ja Tim Rice’i rokkooperi «Jesus Christ Superstar» lavastaja Georg Malvius oma lemmikartistiks kiidab, on õppinud Göteborgi teatri- ja ooperikoolis ning teinud Rootsis, Suurbritannias, Saksamaal ja Küprosel kaasa väga mitmetes muusikalides: «The Full Monty», «West Side Story» ja «Miss Saigon», «Jesus Christ Superstarist» ning «Chessist» kõnelemata.

28.05.2004