Loe

Rootsi lastelugu „Pettson ja Findus“ jõuab Teatri Kodu lavale

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Reedel, 7. septembril kell 11.00 esietendub Teatri Kodus Vanemuise uus lastelavastus „Pettson ja Findus“.

„Pettsoni ja Finduse“ lugude seeria on kirjutanud tuntud rootsi kirjanik ja kunstnik Sven Nordqvist. Lisaks mitmetele lasteraamatutele on Pettsonist ja Findusest tehtud ka animafilme, esimene nendest juba aastal 1999.

Pettson on üksik vanamees, kes elab oma metsatalus. Ühel kaunil päeval helistatakse ta ukse taga kella ja sisse astub… Kingitus ise! Ei saa öelda, et Pettson poleks üllatunud, kui kingikastist ilmub kass. Küsimustele, kuidas vanamehest ja kassist sõbrad saavad ning miks on parem olla kahekesi, kui üksi, võivad väikesed vaatajad leida vastuseid etendust vaadates.

„Pettsoni ja Finduse“ dramatiseeringu autor on Jonas Svensson, eesti keelse tõlke tegi Ülle Kiivet, lavastajaks on Marko Mäesaar ja kunstnik Liisa Soolepp.

Lavastaja sõnul on vaatajate ette jõudev tekst kirjutatud kokku mitmest erinevast „Pettsoni ja Finduse“ loost. „Nende lugude võlu peitub lihtsuses ja südamlikkuses. Kass Findust võib ju võrrelda väikese lapsega, kes avastab maailma ja paneb ka vana mehe Pettsoni seda uuesti tegema,“ lisas ta.

Vanemuise lavastuses mängib Pettsonit Karol Kuntsel ja Finduse rollis on Ott Sepp. Viimasel on kassidega juba varasemast soojad suhted, nimelt on ta lavastanud Vanemuises Rudyard Kiplingi ja Kulno Süvalepa loo „Kass, kes kõndis omapead“ ning mänginud võlurkass Nitramit mängufilmis „Röövlirahnu Martin“.

Teatri Kodu etendusele tulles palume kõigil kaasa võtta vahetusjalanõud. Enne etenduse algust on teatripiletiga võimalik külastada ka teatrinukkude muuseumi.

04.09.2012