Loe

Rokkooperi vaatajad püstitasid tippmargi

Tartu Postimees

Kuigi ilmataat laskis kahel «Jesus Christ Superstari» etendusel Vanemuise vabaõhulava kohal vihmaluugid armutult valla ning kimbutas ka jahedusega, kogunes lavastust vaatama rekordiliselt palju publikut.
Müüdud piletite andmeid eile kokku lüües nägi Vanemuise peaprodutsent Paavo Nõgene, et rokkooperit käis vaatamas 22 963 inimest.
«Seni «Evita» käes olnud Vanemuise vabaõhulavastuste publikurekord on löödud,» märkis ta.
Vihmast lainetavat põrandat tuli rokkooperi etendamise ajal kuivatada nii esietendusel kui ka viiendal etendusel eelmise nädala neljapäeval. Lisaks vihmale kimbutas jahedus.

24 pudelit rummi

Trupp sai lava taga turgutuseks sooja jooki, aga ka rummi, mida läks kõige rohkem 17. juunil – 12 pudelit. Kokku kulus 24 kolmveerandliitrist pudelit. Mett sõi trupp igal etendusel kaks kilo ehk ühtekokku terve puuda – 16 kilo.
«Õnneks ei jäänud keegi haigeks,» rääkis Nõgene. «Meil oli igal etendusel ka medõde ja kurguarst, kes kandsid lauljate, tantsijate ja näitlejate eest hoolt nii enne ja pärast etendust kui ka etenduse ajal.»
Lavastaja Georg Malvius pani eestimaist ilma imeks, kuid kiitis nii vaatajaid kui ka näitetruppi. «Raske oli meil, aga ka publikul,» ütles ta.
Kuigi lavastaja ei osanud pärast viimast etendust pühapäeval ütelda, kas Vanemuise teater pakub talle ka edaspidi midagi lavastada, on ta valmis tulema.

Peaosalise kurvastus

Midagi halba ei olnud Tartus veedetud nädalate kohta ütelda ka peaosa mänginud norralasel Stephan Hansenil. Kuigi viimasel etendusel ütles tema põsemikrofon üles, nii et ta mängis endale pihku avariiolukorras ootava suure mikrofoni, tundus talle see lavaletulek raske millegi muu pärast.
«Viimane etendus oli kõige raskem, sest mul on kurb lahkuda uute sõprade juurest, teadmata, kas ma enam nendega kunagi kohtun,» ütles ta.
Varasemates «Jesus Christ Superstari» lavastustes peaaegu 500 korda Jeesuse osas lavale astunud Hansen tõi siinse lavastuse erinevuseks entusiastliku publiku, kes keskendus etendusele iga ilmaga. «See lõi mulje, nagu me räägiksime Jeesuse lugu nendega üheskoos,» rääkis Hansen.
Vanemuise järgmine vabaõhulavastus esietendub tänavu 5. augustil Ülenurmel põllumajandusmuuseumis – Eduard Vilde jant «Vigased pruudid».
Kaht maailmakuulsat muusikali saab vaadata järgmisel aastal suures majas. Leonard Bernsteini armastuslugu «West Side Story» esietendub 18. veebruaril 2005. Sama aasta oktoobris saab lavaküpseks ABBA lauljate ja laululoojate Björn Ulveuse ja Benny Anderssoni kirjutatud maleteemaline muusikal «Chess».

22.06.2004