Loe

Rokkooper esietendub täna mao lõugade ees

Tartu Postimees

Kui mai lõpus oleks jäänud langetamata otsus lisada senistele istmeridadele rokkooperi vabaõhu-saali tuhande kohaga tribüün, oleks tänaseks esietenduseks piletid müüdud.
Eile, kui teatri lavameistrid paigutasid tribüünile viimaseid lisaistmete ridu, oli Vanemuise peaprodutsendi Paavo Nõgese andmeil müüdud lavastuse kaheksale etendusele ühtekokku 18 500 pääset. Sellest rääkides säras peaprodutsendi näos rahulolu.
Nüüd mahub rokkooperi vabaõhusaali kuulajaid-vaatajaid 3474. Jeesuse Kristuse maise elu viimane nädal rullub nende ees lahti laval, mida ilmestab muu hulgas kaheksa meetri kõrgune kahe terava mürgihambaga madu.
Iga piletiomanik võib oma kohta otsima minna tund enne etenduse algust ehk alates kella 20.30-st.
Mitu tuhat inimest tavalisest enam ühekorraga kesklinnas tekitab ilmselt tülinat autode parkimisel. «Soovitan võimalikult paljudel auto kodu juurde parkida,» ütles Nõgene.
Lähimad parklad on kaubamaja, turuhoone ja kaubahalli juures, ka võib auto jätta Vanemuise alumisse parklasse ja ümbruskonna tänavatele.

Muudatused liikluses

Sealjuures tuleb silmas pidada etenduste ajal Vanemuise tänavas kehtivat liiklusskeemi: Akadeemia, Struve ja Ülikooli tänavalt Vanemuise tänavale sõita soovijaid võtab vastu liiklusmärk «Sissesõidu keeld».
Keelumärgid on tarvilikud selleks, et sõidukite mürin ei segaks etendust. Hoolimata sellest, et lavastuses on helirežissöör Lauri Liivaku andmeil kasutusel helivõimsust 35 kilovatti (sellest piisaks 700 kodu helivõimenduseks, kui arvestada, et kodusel muusikakeskusel on võimsust 50 vatti).
Lavastuse ettevalmistamisega on olnud hõivatud üle 400 inimese. Iga etenduse ajal on platsil tööl ligemale 250 inimest Vanemuise poolt, lisaks neile veel turvajad ja toitlustajad.
Osta saab muu hulgas sooja jooki ja toitu, vihmakeepe, rokkooperi kruuse, pastakaid ja kavalehti.
Lava võtavad teatri lavameistrid pärast viimast, 20. juunil toimuvat kaheksandat etendust maha. «Me üritame kogu selle territooriumi vabastada kolme päevaga. Plats on puhas enne jaanipäeva, 23. juuni õhtuks,» ütles Nõgene.

Lava jaanipäevani

Kogu etendamisala, mida ümbritseb praegu vaatamist ja sisseminekut takistav aed, kuulub osalt Tartu linnale ja osalt Mart Avarmaale.
«Temaga on meil meeldiv kokkulepe,» ütles Vanemuise peaprodutsent. «Ta toetab eesti kultuurielu edendamist ja ei võta meilt territooriumi kasutamise eest raha.»

11.06.2004