Loe

Rocki tantsutšikid rokivad rokkmuusikalis

Helen Teesalu, Postimees

Helen Teesalu, Postimees

Rocki korvpallimeeskonna tantsutüdrukud teevad suvel kaasa Vanemuise vabaõhulaval etenduvas «Ruja» rokkmuusikalis. Kuigi koreograafia on tantsijaile tõsine katsumus, usuvad neiud, et saavad hakkama.

Muusikali koreograafia seadnud Vanemuise balletiartisti Marika Aidla käe all saavad tantsutüdrukud kõvasti vatti juba aprilli lõpust, mil tehti esimesed proovid. «Koreograafia on füüsilises mõttes väljakutse, sest tants on väga tehniline, kuid olen kindel, et saame hakkama,» leiab Rocki tantsutüdrukute esindaja Evelin Daniel.

Tema kinnitusel on muusikali tantsunumbrid showtantsust väga erinevad, kuid võimlejataustaga tantsijatele siiski jõukohased. «Pakkumine oli meile suur ja positiivne üllatus – olime ammu oodanud, et saaks kuskil huvitavas projektis kaasa teha,» tunnistab Daniel.

Rocki tantsutüdrukud on varemgi väljaspool korvpalliplatsi erinevates projektides kaasa teinud – näiteks esinesid nad eelmisel sügisel suurejoonelisema tantsukavaga Tartu Näituste messikeskuses Motoshow’l ning mõne aasta eest nägi neid ansambel Noorkuu ja Liisi Koiksoni kontsertidele taustaks tantsimas. Lisaks on nad kaasa teinud muusikavideotes, näiteks Supernova «Sinises motorolleris».

Rocki tantsutüdrukute rokkmuusikali kaasamise mõttele tuli Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. «Pakkusin idee välja lavastajale ja balletijuhile ning mõlemale hakkas see meeldima,» ütles Nõgene.

Teatrijuhi sõnul ei ole tegu klassikalise žanriga ning seetõttu on «Ruja» muusikastiil omane rohkem Rocki tantsutüdrukutele kui näiteks balletitantsijatele. «Kui suureks tantsutüdrukute roll lõppkokkuvõttes kujuneb, näeb augustis juba laval, siis, kui lavastus on valmis.»

Rocki tantsutüdrukud teevad muusikalis kaasa täies koosseisus ehk kümnekesi. «Vanemuisel oli alguses soov, et oleks 12 tüdrukut, aga meil ei olnud nii palju tantsijaid võtta,» märkis Daniel. Et neid kümmegi kokku saaks, kutsuti tagasi koguni üks lastega kodus olev endine tantsutüdruk, kes oli rõõmuga nõus kampa lööma.

Rokkmuusikal «Ruja» põhineb samanimelise rokkansambli loomingul. Muusikal esietendub 15. augustil Vanemuise vabaõhulaval ning kokku antakse vaid kaheksa etendust.

Muusikali lavastaja on Tiit Ojasoo, kunstnik ja kaaslavastaja Ene-Liis Semper. Helilooja on Rein Rannap, muusikajuht ja dirigent Erki Pehk. Lavastuses on kaastegevad Vanemuise sümfooniaorkester, ooperi­koor ja bänd.

«Ruja» osatäitjad
• Urmas Alender – Sergo Vares
• Jaanus Nõgisto – Risto Kübar
• Rein Rannap – Priit Võigemast
• Margus Kappel – Arno Tamm
• Teistes osades astuvad lavale Evelin Pang, Margus Prangel, Aivar Tommingas, Eva Klemets, Martin Kõiv, Laura Peterson, Ragne Pekarev, Markus Luik, Robert Annus, Tõnis Mägi 

07.05.2008