Loe

Robert Annus toob Sadamateatris lavale „Linna“

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teater esietendab laupäeval, 5. detsembril Sadamateatris briti nüüdisaegse draama ühe tuntuma autori Martin Crimpi koomilist müsteeriumi „Linn“.

Koduperenaine Clair unistab suudlusest – kuid mitte kohe ja kindlasti mitte oma mehe suudlusest. Tema abikaasa Chris plaanib pühitseda oma töökoha vahetust. Naabrinaine Jenny tuleb kaebama aias lärmavate laste üle – kuid aed on tühi ja lastetoa võtmedki kadunud.

Näidendi tõlkis Laur Kaunissaare, lavastab Robert Annus, lavastuse kunstnik on Pille Jänes ja valguskujundaja Jaanus Moor. „Linnas“ mängivad Maria Soomets, Margus Jaanovits, Kristel Leesmend, Hanna Brigita Jaanovits ja Liisa Sonn.

2008. aastal Londonis esmakordselt lavale jõudnud näidend „Linn“ on ühtlasi esimene kord, kui eesti teatris tehakse põhjalikumalt tutvust selle briti kirjaniku loominguga. Kuigi Crimpi käekiri on täiesti originaalne ja ainult talle ainuomane, võib temas soovi korral näha mitme inglise dramaturgi – näiteks Harold Pinteri ja Michael Frayni – mantlipärijat.

Absurdselt sürreaalse stiili ja napi, lihvitud dialoogi kaudu ehitab autor üles maailma, mis on jõudnud kokkuvarisemise äärele. Nagu kohane parimale inglise näidendile, leidub siin tubli annus mustemast veel mustemat huumorit.

01.12.2009