Loe

Putukahuviline kapten Morten Viks

Tartu Ekspress

Tartu Ekspress

Vanemuise värskeimas lastetükis peab nooruke kapten ulgumerel hakkama saama lülijalgsetest meeskonna keskel. Toimetus uuris esietenduse järgselt, millised emotsioonid noores publikus pulbitsema pääsesid.

Johanna (5)
See oli nii ilus etendus ja ämblik oli kõige lahedam, sest ta katsus poissi ja ta oli hea südamega ämblik. Kõige naljakam tegelane oli rohutirts, sest ta muudkui selgitas ja selgitas, aga sõnadega, millest ei saanud aru. Kui putukas liblikaks muutus ja laeva tuli ja ütles, et laevas on auk, siis tuli äge muusika.

See oli ka lahe, kui ta kohtus isaga ja läksid laeva peale, siis pritsis isale vett peale. See oli etenduses kõige lõbusam.

Etendus õpetas seda, et nii palju burgereid ei tohi süüa, sest muidu lähed paksuks ja on halb olla. Herilast, ämblikku ja lepa-triinut sain ka tundma. Ta ütles, et lepa-triinu on nii ohtlik, et ta võib hammustada. Laev oli ka väga äge. Lepatriinu toimetas seal all burgeritega.

Lasteaiakaaslastele soovitan küll seda etendust, see oli kõige ägedam etendus, sest seal oli õudne muusika, kurb muusika ja lõbus muusika.

Laura Maria (7)
Kõige ilusam kostüüm oli päevaussil (päevakoer – toim). Ja see oli veel ilusam siis, kui ta hiljem liblikaks muutus. On vale mõte, pidada putukaid pinalis ja neile mitte süüa anda, sest muidu nad ei saagi kasvada imeilusateks liblikateks.

Ka ämblik jäi välimuse poolest meelde, sest tal olid nagu püksid, aga ka mingi hästi huvitav seeliku moodi asi.

See putukas, kes mustkunsti tegi (prussakas), rääkis väga naljakalt. Aga päris trikk see polnud. Nii võib igaüks kellegi kasti peita.

Kartsin pisut, kui putukad ähvardasid algul Morteni vette visata ja siis ka, kui laev uppuma hakkas.
Osad lapsed kisasid ja rabelesid toolidel enne etenduse algust ega kuulanud üldse õpetajat. Aga nii põnev oli ka, et üks mu sõbranna, kes istus päris lähedal, et näinudki mind üldse ära.

Sebastian (4)
Mulle meeldisid prussakas ja rohutirts. Prussaka suured saapad ja kostüüm olid kõige lahedamad. Aga ka päevakoer ja lepatriinu olid huvitavad.

Naljakas oli see, kui herilane ütles, et lepatriinu on nii paks. Kartsin natuke ämblikku, ei teagi, miks. Ja meeldis ka laev, kuigi see ei olnud ju päris laev. Tähtis on see, et tuleb süüa kapsast ja tomatit.

Samuel (6)
Meelde jäid lepatriinu ja rohutirts, aga tegelastest meeldis kõige rohkem herilane Saag. Tegi palju nalja ja oli kogu aeg hästi lõbus. Rohutirts oli ka hästi naljakas. Meelde jäi see, et putukatele ei tohi haiget teha ja ei tohi väga palju rasvaseid juustuburgereid süüa, kuna need pole tervislikud. Pigem süüa porgandit ja kurki.

Ja need suured juustuburgerid olid ka hästi naljakad. Trummid olid lahedad, aga alguses mängiti liiga kõvasti.

Ka see oli äge, kui kummipaadiga mööda lava sõideti. Mõnikord võiks uuesti vaadata.

Toimetuse poolt suur tänu väikestele teatrisõpradele vahvate vastuste eest! 

 

16.02.2012