Loe

Proovidesse tuli filipiinlasest laulja

Tartu Postimees

Kuigi «Jesus Christ Superstari» vabaõhulavastuse esietenduseni Tartus jääb napilt kuu, liitus üks soliste, Filipiinidelt pärit laulja Rommel Singson (30) trupiga alles nüüd.
«Tegemist on professionaaliga,» tõrjus Vanemuise peaprodutsent Paavo Nõgene Peetruse osatäitja hilisest tulekust põhjustatud kahtlusi. «Pealegi on tal laulupartii peas.»
Kartused hajutab ka tõik, et Singsonil on varasem töökogemus «Jesus Christ Superstari» lavastaja Georg Malviusega. Nüüd pole neil vaja kulutada aega teineteise loomingulise käekirjaga tutvumiseks.

Haridus Manilast

Aasias ja Euroopas umbes kümnes muusikalis kaasa teinud Singson, kes nii muusikuhariduse kui ka hambaarsti elukutse omandas Filipiinide pealinnas Manilas, on viimased kümmekond aastat elanud Saksamaal.
Malviuse lavastatud «Miss Saigonis» kehastas ta vietnamlast Thuyd siis, kui trupp käis mullu Saksamaa ja Luksemburgi turneel.
Andrew Lloyd Webberi ja Tim Rice’i Jeesuse-lugu vaatas Singson Londonis West Endis. «Mulle meeldib nii «Jesus Christ Superstari» lugu kui ka muusika,» ütles ta. «Minu stiil on poprokk ja ma olen katoliiklane.»
Rokilikkust lisab lavastuse helipilti ansambel Ultima Thule, kes pole veel Vanemuises proovides olnud. «Ultima Thule on lavastuse muusikalise juhi Tarmo Leinatammega Tallinnas proove teinud ja tuleb Tartusse 18. mail,» märkis Nõgene.
Ansambel hakkab ööbima Vanemuise külalistemajas, kus peatuvad ka lavastaja Georg Malvius ja peaosalised.
Vanemuise värskelt remonditud külalistemaja tegutseb juba kuu aega teatri endises ühiselamus Kuperjanovi 54a. Külalistemaja koosneb 12 toast, kõigis on duširuum, kööginurk, teler ja muud mugavused, ühel neist on koguni rõdu.

Elu külalistemajas

Singsonil ei ole mugavuste vastu midagi, aga eriliselt nõudlik ta siiski pole. «Ma olen laulja ja mulle on kõige tähtsam muusika, kunst,» märkis filipiinlane.
Vabaõhulava peab Vanemuise kõrval üles saama ja olema vajamineva tehnikaga varustatud 27. mai hilisõhtuks. Andrew Lloyd Webberi ja Tim Rice’i «Jesus Christ Superstar» esietendub 11. juunil ja seda mängitakse ainult kaheksa korda.

12.05.2004