Loe

Priit Strandberg käib perega seiklemas: see on kohati pöörane, kuid hoiab vaimu nii värske

Raadio Elmar

Raadio Elmar saates «Mitte ainult muusikast» käis külas teater «Vanemuine» näitleja ja lavastaja Priit Strandberg. Rääkisime õnnetundest. Strandberg avaldas, kus ta õnne näeb ja milline suurepärane raamat teda sel suvel meeldivalt üllatas. Saime ka häid vihjeid, kuidas pühapäeva hommikuti pannkooke süüa! Intervjuud viis läbi Henri Laumets.

Priit Strandberg rääkis raadiole Elmar, et näitlejate töö mahukus ja elutempo kiirus sõltub mõistagi hooajast. «Mis seal salata, viimastel aastatel on töö maht sõltunud lisaks sellele ka pandeemiast. Sülle on kukkunud isegi paari kuu pikkuseid perepuhkuseid. Valdavalt on suvi ikkagi see, mil saan rohkem oma ajaga opereerida. Erandiga muidugi siis, kui teatril «Vanemuine» on plaanis mõni suvelavastus,» rääkis mees.

«Viimasel ajal on tegemist päris paljuks läinud. Mitte ainult pere keskel, ka kutsealaseid ettevõtmisi on juurde tulnud. Olen teinud paar uut lavastust teatris «Vanemuine». Südamelähedaseks on saanud ka Jakobi Mäe Teatristuudio – see on paik, kus noored saavad teatriga tegeleda. Stuudios õpetamine ja juhendamine võtab küllaltki suure aja. Kõik huvitegevuse õpetajad teavad, mida see tähendab. Nii muusikas kui teatris, veduriks olemine on tohutult aeganõudev,» märkis Strandberg.

Strandberg tõi välja oma kõige eredamad mälestused tänavusest suvehooajast. «Suvi oli täiesti pöörane ja üleüldse, ka hetkel on pöörane periood käsil. Olen koos oma perega kodutu – meil käib kodus remont ja juba mai algusest oleme elanud ratastel, siin ja seal. Õnneks on vanematekodu Viimsis, oleme saanud palju seal olla. Hetkel oleme oma pere lapsehoidja korteris. Tööalaselt oli selle suve suurim ettevõtmine lavastus «ADA. Rääkimata lugu». Lisaks tegime palju toredaid rattamatku,» sõnas mees.

«Rattamatku võtsime ette koos lastega ja väljakutse oli päris suur. Need olid retked koos telkimistega. Ühelt poolt on see pöörane, teiselt poolt hoiab vaimu värske. Suures plaanis, minu jaoks polegi vist argist puhkepäeva olemas. Väiksem laps on varajane, ärgata tuleb juba kuue või seitsme paiku ja algab kohe pudru tegemine. Ilmselt on paljudes peredes tänane argipäev just selline,» muigas ta.
x
Näitleja luges sel suvel läbi raamatu «Varjuteater», mille avaldanud Viivi Luik. Kogemus oli nii hea, et Strandberg soovitab seda kõikidele eestlastele. «Ta meenutas oma elu ja kirjeldas ühte konkreetset episoodi, mil ta veel ei teadnud, et õnn on poest asjade koju toomine ja pesu pesemine. See on mullegi tuttav. Ka mina näen ja leian oma rutiinis õnne,» sõnas ta.
x
«Eks välja on kujunenud ka teatavad traditsioonid. Näiteks pühapäeviti oleme kirikus käijad. Ka pannkoogid on pühapäevase rutiini üks osa – kooke sööme moosi ja kondenspiimaga, kuid lisame juurde veel paljugi muud. Eriti hea leid on avokaadokreem koos kakao ja meega – tegu on taimse šokolaadi kreemiga. Mulle üleüldse meeldib väga süüa teha,» rääkis Priit Strandberg raadio Elmar saates «Mitte ainult muusikast».
x
Saates oli juttu oli Priit Strandbergi tööst ja hobidest, sütitavatest ideedest ning tulevikuplaanidest. Tõeliselt inspireeriva jutuajamise leiad SIIT.
x
(Raadio Elmar / Postimees, 7.10.2022)

10.10.2022