Loe

Priit Pajusaare kolm tütart fännavad isa muusikat

Epp Reinmets, Naisteleht

«Meie isas on hästi palju lapsemeelsust,» kinnitavad helilooja Priit Pajusaare tütred Kadi, Liisa-Piret ja Grete, kes on olnud isale äsja Vanemuises etendunud lastemuusikali «Detektiiv Lotte» loomisel suureks abiks.

Pajusaarte kodus fänniti Lottet juba ammu enne, kui isa lastemuusikali heliloojate tiheda konkursi ära võitis. Siis algas Priidul (44) suur töö, mis kestis kokku kaks aastat. «Isa käis kodus ringi, kõrvaklapid peas, ja muudkui ümises,» meenutab Liisa-Piret (8).

«Tüdrukud ja mu naine Piret (34) ongi parimad indikaatorid – kui neil ikka jalg tatsuma ei hakka, jätan asja pooleli ja alustan otsast peale,» kinnitab Priit.

Lotte maagia

«See Lotte tegemine oli tänu Leelo Tungla tekstidele üks suur lust,» märgib helilooja. «Vahel itsitasin omaette päris kõvasti.» Palju lõbu jagus sellest ka kogu ülejäänud perele.

Liisa-Piret teatab, et temal olid muusikalilood juba ammu peas. See aga ei tähendanud, et tal esietendusel igav oleks olnud. Isegi pesamuna Grete (4) pidas kaks esietendust vapralt vastu.

«Seal ei olnud nii nagu tavaliselt lasteetendustel, et üks sigin-sagin käib. Kõik istusid hiirvaikselt, isegi täiskasvanutel oli suu ammuli,» jutustab Priit, kelmikas tuluke silmis. «Ja ära unusta öelda, et ikka palju selliseid ahaa-hetki oli ja naerupahvakaid,» lisab Kadi (16) asjalikult vahele.

Vahel uksed pauguvad

Vanem tütar Kadi on Priidu esimesest abielust ja elab oma ema juures, kuid käib isal ja õdedel sageli külas ning tunneb end seal nagu kodus.

«Üldse saab meil kogu aeg väga palju nalja, kõigil on hea huumorisoon. Lisaks on tüdrukutel täiesti käsitlematu esinemisvajadus,» leiab Priit. «Probleemid tekivad ainult siis, kui preilidel kipub mõni kohustus ununema või on näha ilmselget lohakust – siis ma olen pahane.»

Liisa-Piret torkab vahele, et kui juba issi sekkub, siis on jama majas.

«Kõige suuremad probleemid meie majas on õigel ajal magama minemisega,» teatab Priit.
«Minuga mitte!» protesteerib Liisa-Piret elavalt.

Temperamenti Pajusaarte peres jagub. «Kui ikka kellelgi kopa ette viskab, siis uksed pauguvad. Kõige kõvem paugutaja on, muide, meie kõige pisem, aga see-eest kange Grete,» märgib Priit. Kui pauh-pauh ära on käinud, on kümne minuti pärast äge kallistamine ja kõik armastavad üksteist veel tulisemalt.

Laulvad näitlejannad

Paljud täiskasvanud virisevad ajanappuse üle, aga Pajusaare-tüdrukud teavad, et kes teeb, see ka jõuab. Liisa-Piret käib Prantsuse lütseumis, õpib Nõmme muusikakoolis viiulit ja laulab ETV lasteekraani muusikastuudio mudilaskooris. Kadi on tempot natuke maha võtnud, sest tal seisab 21. koolis ees 9. klassi lõpetamine. Ent temagi on laulnud kuus aastat samas muusikastuudios, hetkel osaleb ta aktiivselt õpilasesinduse töös ja käib koos klassiõdedega lastekodudes esinemas.

Nagu õed teerajajatena ees, käib pesamuna Gretegi samas laulustuudios ja harjutab seal teistega koos usinasti jõuluetenduseks.

Kõigi kolme õe salaunistus on saada muusikalinäitlejaks. Kui ainult jätkuks aega ka näiteringis osalemiseks! «Ma nii kangesti tahaks näitlemas ka käia,» õhkab Liisa-Piret.

Kevadeni on kõik Lotte-etendused välja müüdud!

Eelmisel reedel, mil esietendus lastemuusikal «Detektiiv Lotte», tõi Vanemuise teater koos helilooja Priit Pajusaarega publiku ette ka muusikalist pärinevate laulude kogumiku, uhiuue CD-plaadi «Detektiiv Lotte».
Muusikal on juba algusest peale nii populaarne olnud, et kõik detsembri ja pooled jaanuari etendused on välja müüdud. Mängukava on praegu paika pandud maikuuni. «Muretsemiseks pole põhjust, arvan, et mängime Lottet veel aastaid ja kõik soovijad saavad selle vahva loo ära näha,» lausub Vanemuise pressiesindaja Tambet Kaugema.

05.12.2008