Loe

Postimehe päeval selgus «Jesus Christ Superstari» peaosatäitja dublant

Tartu Postimees

Postimehe päeva algul selgus porgandipuudest ümbritsetud Raekoja platsile püstitatud laval muusikali «Jesus Christ Superstar» peaosatäitja dublant. Zhüriina tegutsenud lavastaja Georg Malvius, muusikajuht Tarmo Leinatamm ja peaprodutsent Paavo Nõgene valisid selleks Tartu Postimehe ajakirjaniku Martin Pau.
Kehavõlusid osaliselt paljastava liibuva kostüümi ja nägu suuresti katva jõuluvanahabemega Pau üllatas mitut tuhandet vaatajat üliinimlike võimete näitamise voorus sellega, et meelitas peaaegu pilvitust taevast välja paarkümmend sekundit väldanud vihmasagara.
Postimehe karikaturist Urmas Nem-valts ilmus lavale veinipunases kleidis ja muutis Emajõe vee veiniks, mida tema jüngrid seejärel raeplatsil maitsta pakkusid. Tartu Postimehe reporteri Raimu Hansoni imeteo tagajärjel kerkis lava kõrval päike sellest hoolimata, et üks päike juba siras taevas.
Ja kuigi Hanson ja Nemvalts üritasid þürii poolehoidu võita omavahelise tantsukeerutusega «Jesus Christ Superstari» tunnusmeloodia saatel, oli see Pau etteastete kõrval justkui tühi töö ja vaimu närimine.
Kas Pau astub ka tegelikult Jeesuse osa laulva Stephan Hanseni asemel tervistkahjustavamates stseenides (näiteks ristilöömine) dublandina Vanemuise vabaõhulavale, selgub veidi enam kui kahe nädala pärast, kui lavastus on esietendunud.
Pärast Postimehe päeva mehelikke päevakavapunkte, milles raeplatsi täitnud vaatajad said kaasa elada NATO-teemalisele heitlusele ja Tartu suusamaratoni sprindivõistlusele raeplatsi munakividel, oli võimalik vaadata olümpiakoondise uusi võistlusvorme.
Postimehe modellid demonstreerisid Eesti olümpiakoondise eriotstarbelisi vorme. Nende hulgas oli selline, mis peab tagama Ateena mängudel turvalisuse, ja sellinegi, mis rõhutab sõbralikku suhtumist loodusesse. Neid hindas-arvustas supermodell Carmen Kass.
Madis Millingu ja Henrik Normanni juhitud Postimehe päeva enam kui tosinast muusikalisest ja sportlikust etteastest koosnev kava lõppes südaööl Euroopa jalgpallimeistrite liiga finaalmängu ülekandega.
Seda said huvilised jälgida lava kohale seatud umbes 30-ruutmeetriselt ekraanilt, mis päeval võimaldas näha laval toimuvat üksikasjaliselt kuni purskkaevuni. (TPM)

27.05.2004