Loe

Pontus Lidberg toob Vanemuises lavale balleti „Petruška pärastlõuna“

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri suures majas esietendub laupäeval, 20. märtsil rootsi maailmamainega tantsija, koreograafi ja lavastaja Pontus Lidbergi ballett „Petruška pärastlõuna“.

Pontus Lidbergi loodud kahevaatuselises balletilavastuses kõlavad Igor Stravinski „Petruška“, Claude Debussy’ „Fauni pärastlõuna“ ja Maurice Raveli laulutsükkel „Šeherezade“.

„„Fauni pärastlõuna” ja „Petruška” on kaks kõige ilusamat ja loomingulisemat muusikapala, mis eales tantsu jaoks kirjutatud,“ selgitas Pontus Lidberg. „ Peaaegu sajand hiljem tahan ma taasluua nende tantsude esialgset olemust, midagi, mis puudutab alati olulisi teemasid: inimese identiteeti ja kuuluvust.“

Lavastuse muusikaline juht ja dirigent on Aivo Välja, kostüümikunstnik Triinu Pungits ning valgus- ja lavakujundaja Patrik Bogard Rootsist. Osalevad Vanemuise ooperilaulja Karmen Puis ning balletiartistid Aivar Kallaste, Takuya Sumitomo, Ilja Mironov, Silas Stubbs, Saori Nagata, Nashua Mironova, Hayley Blackburn, Mai Kageyama, Raminta Rudžionyte, Colin Thomas Maggs, Elias Girod, Guy William Burden, Vladimirs Latišonoks jpt.

2002. aastal Rootsi ajakirjanduses meie aja üheks suuremaks koreograafiliseks talendiks nimetatud Pontus Lidberg on laias maailmas tuntud ennekõike tänu oma tantsufilmile „Vihm“, mida mullu detsembris näitas ka ETV. „Vihm“ on võitnud auhindu filmifestivalidelt Los Angeleses, Londonis, Luzernis, Göteborgis jm.

Praegu teeb Pontus Lidberg koostööd suurte rahvusvaheliste tantsu- ja balletikompaniidega nagu Taani Kuninglik Ballett, Pekingi Kaasaegse Tantsu Teater, Norra Rahvuslik Ballett, Rootsi Kuninglik Ballett jt.

„Kehakeel ja plastika, mida Pontus Lidbergi koreograafia pakub, on väga olulised Vanemuise noore balletitrupi kasvatamisel ja võimete edasiarendamisel,“ ütles teatri balletijuht Mare Tommingas.

15.03.2010