Loe

Pipilik Lotte süstib publikusse headust

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Lastemuusikalis «Detektiiv Lotte» tahab jänesekõrvadega doktor Ave panna jääkompressi ja teha muudkui süsti. Koeratüdruk Lotte ei suska kellelegi nõelaga, küll aga süstib ta koos kogu trupiga publikusse headust.

Lotte osas mängib, laulab ja tantsib mõnuga Gerli Padar. Esietendust vaadanud luuletaja Leelo Tungal tundis sellise pipiliku Lotte üle suurt vaimustust.

Doktor Ave oli Maria Soometsa kehastuses ogaralt agar ja ühtlasi naljakas. Palju naeru tekitasid saalis ka draakon Otto (reedel õhtuses esietenduses Aivar Tommingas, keskpäeval Leino Rei) ja Konkskäsi (Tanel Jonas ja Veikko Täär).

Headuse saadikud

Nii need tegelased kui ka kõik teised näitlejad, lauljad ja tantsijad trupis on sealjuures justkui headuse saadikud, mõistagi ka kassipoiss Bruno (Robert Annus), kes asub koos Lottega taga otsima ärandatud suhkrumasinat.

Kogu see Janno Põldma ja Heiki Ernitsa välja mõeldud ja Ain Mäeotsa lavastatud headuse süstimine käib Priit Pajusaare laulude saatel (laulusõnad Leelo Tunglalt). Abiks on ka lavakujundus, milles Iir Hermeliin on tuginenud Lotte-teemalistele animafilmidele.

Karu ja ETV

Kahju ainult, et Karu osas ei saanud esietenduse vaatajad näha Jaan Willem Sibulat. Tema osa õppis kiirkorras selgeks lavastaja ja sai hästi hakkama. Tänaseks on Sibul juba terveks saanud ja lubas, et tuleb publiku ette Karuna esimest korda 2. detsembril.

ETV salvestas «Detektiiv Lotte» esietenduse eel, ajal ja järel saatelõigu. Seda on kavas näidata saatesarjas «MI».

Arvamus

Leelo Tungal, kirjanik

Gerli Padar on minu meelest vaimustav. Ta on nüüdse põlvkonna Pipi, eelmiste põlvkondade Pi­­pidest märksa korralikum – ei anna halba eeskuju. Lavastuses püütakse kõikide motiivid selgeks teha, keegi ei ole paha. See on siiski üllatav, sest tegevust ja möllu on ikkagi palju.
Vaimustavad on ka Iir Hermeliini lavakujundus ja kostüümid, milles näitlejatel on kerge liikuda ja isegi kukerpalli teha. Üllatas samuti Ain Mäeots, kes häda sunnil pidi Karu osas laulma ja sai sellega suurepäraselt hakkama.

Trinity Vaaro, laps

Mulle meeldis etendus väga. Kõige rohkem meeldis see, kuidas tundmatud tulid suhkrumasinat varastama, nad olid nii naljakad.

Laulud olid väga ilusad, mulle meeldisid kõik. Näitlejatest meeldis eriti Lotte.

Ants Johanson, muusik

Kõige rohkem meeldis see, et eesmärk teha las­­tele ja suurtele midagi pä­­ris positiivset on õnnestunud.

Muusika on lastepärane, rütmikas ja südamlik. Priit Pajusaar on selle kõik väga hästi kirjutanud ja Tõnis Kõrvits väga hästi seadnud. Filmilikud detailid, nagu ksülofoniklõbinad ja kellukesed, toovad sisse ootamatuid värve.

Gerli Padar on tõeline leid. Ta tunneb ennast laval nagu kodus. Ja ta ei pressi end vaatajale peale. Ta on esil siis, kui Lotte peab esil olema, ta ei käitu nagu muusikalistaar. 

01.12.2008