Loe

Pidu krahvinna Mariza mõisas saatis publiku sagedane aplaus

Tartu Postimees

Kaheksa minutit välda­nud lõpuaplaus Imre Kálmáni opereti «Krahvinna Ma­­riza» esietendusel annab märku sellest, et Vanemuisesse on tekkinud uus publikumagnet.
Esietenduse publik oli lahke plaksutama juba mõni minut pärast eesriide tõusmist, kui laval käisid maatööd krahvinna Mariza mõisas. Ja sealsamas läks lahti tants, mida saatsid mustlasmoosekandid.

Esimene aplaus

Kuid esimest aplausi ei kutsunud esile tõmmud pillimehed. Sellega sai mõni hetk hiljem hakkama 11-liikmeline lasterühm.
«Krahvinna Mariza» on lavastanud saksa laulja ja lavastaja Thomas Wiedenhofer, kes on praegu Eesti Muusikaakadeemias külalisprofessor ja ooperistuudio juhataja.
Varem on ta Vanemuises vaatajate ette toonud Gaëtano Donizetti koomilise ooperi «Armujook», mille kujunduse tegi – nagu ka nüüdsele operetilavastusele – tartlane Silver Vahtre. Viimane on ka valgusrežii looja.
Operetilavastuses teeb lisaks lastele kaasa 18 osatäitjat (kahes koosseisus kokku 25), 34-liikmeline koor ja 12-liikmeline tantsutrupp. Koormeister on Piret Talts, tantsud ja liikumise on seadnud Jelena Karpova.
Krahvinna Mariza osas astus esietendusel vaatajate ette Pille Lill, Mariza laulutehniliselt raske rolli on ära õppinud ka Alla Popova. Krahv Taszilot kehastas esietendusel Mati Kõrts, kuid selle osaga saab hakkama ka Jan Oja.

Naer saalis

Saalitäie vaatajaid panid esi­etendusel kõige enam naerma Jaan Willem Sibul (vürst Moritz Dragomir) ja Urmas Põldma (parun Koloman Zsu­pan).

30.03.2004