Loe

Paranenud Karmen Puis tuleb taas lavale

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Raimu Hanson, Tartu Postimees

Mõni tund enne balleti «Peer Gynt» esietendust mullu 27. oktoobril oma kodu juures jalaluu murdnud laulja Karmen Puis tuleb täna Vanemuise suures majas selles lavastuses esimest korda vaatajate ette.

«Metall on jalas ja et võõrkeha on võõrkeha, siis tuikab,» ütles ta. «Aga arstid (ja ma ise ka) on arvamusel, et jalg on päris kenasti paranenud.» Karmen Puis laulab ja liigub laval nii Solveigi kui ka Anitra osas. Samal ajal on nendes osades tantsijana vaatajate ees Hayley-Jean Blackburn.

Esietendusest alates asendas lauljat etendustes liikumisel sellesama balleti lavastaja, Vanemuise balletijuht Mare Tommingas. Enne seda oli ta viimati tantsijana vaatajate ees kümmekond aastat tagasi.

Õnnetuse tõttu jäi Karmen Puisil ära Lumekuninganna ja Vanaema osatäitmine lastelavastuses «Lumekuninganna». Tema asemel nägid-kuulsid vaatajad Siiri Koodrest ja Kaire Vilgatsit.

Kahevaatuselise balleti «Peer Gynt» aluseks on Henrik Ibseni samanimeline luuleteos. Toomas Vavilovi muusikalisel juhtimisel kõlab Vanemuise sümfooniaorkestri esituses Edvard Griegi ja Claude Debussy ning salvestistelt hevibändi Savatage ja elektroonilist muusikat.

12.01.2007