Loe

„Paplid tuules“ ja “Ramp” lähevad nädalasele ringreisile üle Eesti

Vanemuise välksõnum

Sel nädalal tuuritab lavastuse „Paplid tuules“ meeskond mööda Eestit, andes kuues Eesti linnas ühtekokku seitse etendust. Ringreisile võetakse kaasa ka Vanemuise teatri uus hooajakiri „Ramp“, mis tutvustab vanemuislasi ja Vanemuise algavat 144. hooaega.
„Ramp“ on leidnud teatri sõprade seas väga head vastukaja, sest mahukas ajakiri tutvustab põhjalikult nii vanemuislasi kui ka hooaja jooksul etenduvaid lavastusi. Tänavune sügis on juba neljas, mil Vanemuine alustab oma uut teatriaastat hooajakirja „Ramp“ üllitamisega.
Nagu ikka saab „Rambist“ lisaks lavastuste tutvustustele lugeda põnevaid persoonilugusid. Tänavune kaanepoiss on ürgsarmikas Hannes Kaljujärv, kes on Vanemuise teatris töötanud kõrvalehüpeteta ligi 35 aastat. Intervjuudest saab veel teada, miks balletilegend Elena Poznjak ei suuda elada ilma tööta, ooperisolist Jaan Willem Sibula erakordsest teest lavale, trummilööja Margus Tammemäe raskest saatusest ja paljust muust. Lisaks lavalaudadelt tuntud inimestele, kajastab Ramp ka nende ametite esindajaid, kes tavaliselt rambivalgusesse ei satu.
Lisaks värskele repertuaarülevaatele leiab viimastelt lehekülgedelt Vanemuise 2013/2014 hooaja mängukava.
Vanemuise hooajakiri „Ramp“ jõuab otsepostitusena kõikidesse Eesti koolidesse, samuti kõikidesse raamatukogudesse üle Eesti ning septembrikuu jooksul ligemale tuhandele Vanemuise sõbrale koju kätte.
„Ramp“ on hinnaga 2 eurot müügil kõikides Vanemise teaterimajades, samuti võetakse ajakiri kaasa ringreisidele üle Eesti.
„Ramp“ koos lavastusega „Paplid tuules“ jõuab septembri esimesel nädalal Rakverre, Viljandisse, Paidesse, Võrru, Tallinnasse ja Pärnusse.

Igal päeval tuleb müüki viis eklusiivset ajakirja, mille on signeerinud Hannes Kaljujärv.

02.09.2013