Loe

Ovaalsaalis salongiõhtu “Suve viimne roos”

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise Välksõnum

Vanemuise teatri väikese maja ovaalsaalis esietendub pühapäeval, 18. jaanuaril salongiõhtu „Suve viimne roos“, kus vaheldumisi kõlab kaunis luule ja muusika.

Helvi Jürissoni luulet esitab Vanemuise draamanäitleja Merle Jääger. Musitseerivad Lande Kits flöödil ja Pille Taniloo klaveril.

Merle Jäägeri sõnul on luule- ja muusikapõimik „Suve viimne roos“ edasiarendus möödunud sügisel Helvi Jürissoni 80. sünnipäeva aegu Tartu Kirjanduse Majas toimunud esinemisest. „Tookord olid selles kavas esiplaanil sügismeeleolud, mis ei pruugi alati sugugi nukrad olla,“ ütles Jääger. „Sõltuvalt kas või praegusest aastaajast on nüüd rõhuasetused pisut teised, kuid keskne koht on siiski loodus- ning olustikupiltidel. Mis, olgu öeldud, linkuvad väga sümpaatselt nii kauni muusikaga.“

Vanemuise teatri sümfooniaorkestri flöödimängija Lande Kitse sõnul kõlab „Suve viimse roosi“ salongiõhtutel Nino Rota, Claude Debussy’, Francois-Joseph Gosseci, Philippe Gaubert’i, Friedrich Kuhlau, Vladimir Godari ja Edward Elgari helilooming.

„Suve viimne roos“ etendub Vanemuise teatri väikese maja ovaalsaalis 18. jaanuaril ja 1. veebruaril. 

13.01.2009